
Найкращі рецепти страв зі шпинатом від Євгена Клопотенка

Ця однорічна рослина з родини лободових давно не новинка на полицях наших магазинів. Зазвичай, шпинат використовують для салатів, але насправді з овоча можна приготувати набагато більше цікавих ат різноманітних страв, рецепти яких ви можете переглянути на цій сторінці разом з інформацією про користь та поживну цінність шпинату.
Харчова цінність шпинату
У 100 г сирого шпинату міститься:
- 91% води
- 2,9 г білка
- 3,6 г вуглеводів
- 0,4 г цукрів
- 2,2 г клітковини
- 0,4 г жирів
Калорійність сирого шпинату становить 23 ккал на 100 г.
Вітаміни та мінералі шпинату
Крім макроелементів у шпинаті міститься багато вітамінів ат мінералів, серед яких:
Вітамін А. Яскрава листова зелень багата на каротиноїди, які наше тіло може перетворювати на вітамін А.
Вітамін С. Потужний антиоксидант, який сприяє здоров’ю шкіри та імунної системи.
Вітамін К1. Жиророзчинний вітамін, що бере участь у згортанні крові.
Фолієва кислота. Ця сполука, також відома як вітамін B9, життєво необхідна для вагітних.
Залізо. Шпинат є джерелом рослинного заліза, необхідного для утворення гемоглобіну.
Кальцій. Цей мінерал необхідний для здоров’я кісток і є важливим для нервової системи, серця та м’язів.
Користь шпинату
Здоров’я очей. Як ми вже зазначили вище, шпинат багатий на каротиноїди зеаксантин та лютеїн. Це природні фарбники, відповідальні за колір багатьох овочів. Цікаво, що людські очі також містять велику кількість цих пігментів, вони захищають наші очі від пошкоджень, спричиненим сонячним світлом. Крім цього, зеаксантин та лютеїн запобігають дегенерації жовтої плями та розвитку катаракти.
Кров’яний тиск. Шпинат містить велику кількість нітратів (не тих хімічних нітратів, якими обробляють ранні овочі та фрукти), які допомагають знизити рівень артеріального тиску та знизити ризик серцевих захворювань.
Кому варто утриматися від шпинату
Камені в нирках. Камені в нирках викликані накопиченням кислоти та мінеральних солей. Оскільки у шпинаті багато кальцію та оксалатів, тож людям, які страждають на сечокам’яну хворобу експерти радять утриматися від споживання шпинату.
Згортання крові. Шпинат має високий вміст вітаміну K1, який виконує кілька функцій у вашому організмі, але найбільш відомий своєю роллю в згортанні крові. Якщо ви приймаєте ліки, які розріджують кров, то шпинат може бути не для вас. Перед вживанням варто проконсультуватися з лікарем.
Страви зі шпинату
Салати. Якщо у вас під рукою є пучок шпинату, найпростіше що з ним можна зробити — це приготувати салат, наприклад поєднавши з томатами, огірками, солодким перцем. Особливо гарно в салатах працює бебі шпинат.
Використати для смузі. Смузі зі шпинатом дуже популярні на заході. До листової зелені додають соки, яблука, банани, грушу, воду та навіть імбир.
Пасерувати шпинат дуже легко, подавайте його як самостійну закуску або як доповнення до сніданку з яєчнею, пасти або інших гарнірів.
Випічка. Щоб додати випічці красивого зеленого кольору та цікавішого смаку, до неї можна додати подрібнений шпинат. Ми, наприклад, готували млинці та рулет зі шпинатом.
Супи. Зелений борщ або крем-суп з вершками — у будь-якому разі шпинат буде доречним.
Нові рецепти

