blank

5 смачних рецептів із молодої картоплі

Мабуть, смак із дитинства – це відварена молода картопля з вершковим маслом і кропом. Але молоду картоплю можна не тільки варити, а й запікати, міксувати з м’ятою, корицею та навіть карамелізувати. Мені подобається, що молоду картоплю можна не очищати від шкірки та вона добре поєднується з м’ясними, рибними та овочевими стравами. Її нейтральний смак і аромат дозволяє експериментувати зі спеціями, що, власне, я й зробив, але про це пізніше.

Мені стало цікаво, чим корисна молода картопля та ось, що з’ясував.

Користь молодої картоплі

  • Чим менше ми піддаємо картоплю термічній і механічній обробці, тим нижче її глікемічний індекс. Ідеальний рецепт – взяти картоплю, помити, не очищаючи від шкірки, викласти на деко, посипати сіллю, скропити рослинною олією та відправити запікатися. Найбільш високий глікемічний індекс буде в пюре: картоплю очистили від шкірки, нарізали, зварили, а потім ще й розім’яли. Тому, якщо вам принципово отримати здорову страву, то, звичайно, вибирайте перший варіант.
  • Молода картопля на відміну від старої є багатим джерелом харчових волокон, калію та вітаміну С, тому знижує ризик серцево-судинних захворювань. Молода картопля – це смачний гарнір до шашлику на пікніку. Помийте її, не очищаючи від шкірки, розріжте навпіл, обидві половинки посоліть і поперчіть, вкладіть скибочки сала, загорніть у фольгу та відправте на вугілля. Соус до такої страви – сальса.
  • У молодій картоплі 80% води, мало простого цукру та крохмалю, у 100 г всього 75 ккал, а розчинна клітковина допомагає зберегти почуття ситості. Можна приготувати запечену молоду картоплю. Потрібно її помити, викласти цілу на деко та запікати до готовності. В окремій тарілці з’єднати олію, вичавлений часник і сіль – всі пропорції на око. Потім взяти склянку, розчавити кожну картоплину та пензликом змастити її сумішшю з олії й часнику, знову відправити запікатися на 5-10 хвилин. Така страва може бути як самостійною, так і гарніром, скажімо, до м’яса.
  • Ви здивуєтеся, але не тільки шоколад здатний піклуватися про наш настрій, а й молода картопля. У складі є вітамін В6, який необхідний для підтримки функції надниркових залоз і для нормальної роботи нервової системи. Втім, я сам знаю, як страви з картоплі допомагають впоратися з втомою. Тільки уявіть: смажена молода картопля зі скоринкою та соусом із лісових грибів. Настрій відразу поліпшується.

І ще кілька порад: як готувати та з чим поєднувати молоду картоплю:

  1. Якщо запікаєте, вибирайте дрібну молоду картоплю. Переваг багато: швидко готується та красиво виглядає при подачі.
  2. Молода картопля добре поєднується з різними видами перцю, куркумою, прованськими та італійськими травами, розмарином, чебрецем, лавровим листом, паприкою й копченої паприкою. А я ще доведу, що мікс картоплі з м’ятою та корицею – це теж смачно, але про це далі.
  3. Мені подобається кольорова картопля, наприклад, фіолетова або рожева, так як її смак більш виражений і солодкий, але ви можете використовувати будь-яку. Смачне поєднання молодої картоплі з бататом.
  4. Якщо молоду картоплю очистили від шкірки, її потрібно відразу готувати: полежить у воді та потемніє. А потім почнете варити, і зовні розвариться, хоча всередині буде ще сирою.
  5. Молоду картоплю можна смажити, але не варто її часто перемішувати, інакше отримаєте пюре. І краще смажити на середньому вогні.
  6. Якщо варите картоплю, кидайте її в уже киплячу та підсолену воду, а от чорний мелений перець краще додати вже в тарілку при подачі.

Молода картопля в духовці

Жовта картопля, як правило, має кремоподібну структуру, і я вирішив із нею проекспериментувати. Такий варіант для смаження не підходить, так як буде розвалюватися, а ось для запікання – відмінно. Ви можете взяти дрібну й середню картоплю та запекти її цілу. Я взяв середню, але розрізав її на рівні частини. Мені подобається цей рецепт своєю простотою. Ділюся з вами.

картофель в духовке

Інгредієнти

  • 500-600 г молодої картоплі
  • 2-3 ст. л. рослинної олії
  • 100-150 г вершкового масла
  • за смаком сіль
  1. Картоплю помийте, не очищайте від шкірки та підсмажте на сковорідці до рум’яної скоринки з 2 ст.л. рослинної олії. Я використовував соняшникову, але ви можете проекспериментувати з кокосовою.
  2. Додайте сіль за смаком і 100-150 г вершкового масла. Відправте картоплю запікатися на 15-20 хвилин при температурі 180 градусів. Картоплю не треба помішувати. Для того щоб перевірити готовність, просто проколіть зубочисткою або веделкою.

Читайте докладний рецепт, як готувати запечену картоплю в духовці.

Молода картопля з цибулею та м’ятою

Із м’яти можна готувати не тільки чай, додавати в лимонади й коктейлі. Її можна поєднувати з м’ясом і овочами, але головна порада – знати міру. Саме звичне поєднання молодої картоплі – із кропом. Але такий рецепт, впевнений, ви робили багато разів. Я захотів проекспериментувати й приготував молоду картоплю зі свіжим листям м’яти. Вийшло дуже незвично і смачно.

молодая картошка с мятой

Інгредієнти

  • 800 г молодої картоплі
  • 5 шт. пір’я зеленої цибулі
  • 3 гілочки м’яти (використовуємо тільки листя)
  • 50 г домашнього майонезу
  • 20 мл соку лимона
  • 1 ч. л. французької гірчиця з зернами
  • за смаком сіль

Для майонезу:

  • 2 шт. яйця
  • 1 ст.л. гірчиці
  • 1 дрібка солі та чорного перцю
  • 2 ст.л. лимонного соку
  • 100-150 мл соняшникової олії
  1. Молоду картоплю помийте та відваріть до готовності в підсоленій воді. Можете варити цілу або розрізати на рівні частини. Воду злийте та дайте картоплі охолонути.
  2. Приготуйте домашній майонез: розбийте в ємність 2 яйця, додайте сіль, перець і гірчицю, влийте рослинну олію та почніть збивати блендером. Чим більше олії, тим густіше буде соус.
  3. Поріжте пір’я зеленої цибулі та листя м’яти. У салатнику змішайте відварну картоплю, домашній майонез, зелень, листя м’яти та гірчицю французьку. Додайте сік половини лимона та перемішайте.

Покроковий рецепт за посиланням.

Молода картопля з корицею

Ми звикли, що кориця – це спеція виключно для десертів і випічки, а також для напоїв. Корицю часто додають у ранкову каву, так як ця спеція забезпечує приплив крові до клітин шкіри, як результат – пробудження. Цю властивість кориці можна використовувати й в іншій інтерпретації – приготувати на сніданок молоду картоплю з корицею. Буде смачно!

молодая картошка с корицей

Інгредієнти

  • 800 г молодої картоплі
  • 30 г вершкового масла
  • за смаком сіль
  • 1 ч. л. меленої кориці
  1. Картоплю помийте та відправте варитися в підсолену воду до готовності. Мені подобається, коли картопля вариться ціла. Шкірку я не очищаю, але ви можете це зробити, попередньо змастивши руки лимонним соком. Це необхідно для того, щоб шкірка не забарвила шкіру  рук у коричневий колір.
  2. Злийте воду та відразу до гарячої картоплі додавайте сіль за смаком. Але пам’ятайте, що ви вже додавали сіль при варінні картоплі. Далі додайте корицю та вершкове масло. Добре перемішайте.

Читайте докладний рецепт, як готувати молоду картоплю з корицею.

Молода картопля в карамелі

Мені подобається нейтральний смак молодої картоплі, тому що з ним можна експериментувати. У Данії дуже люблять саме карамелізовану картоплю. Такий гарнір добре підійде до шашлику та салату зі свіжих весняних овочів. До слова, можна приготувати навіть на пікніку, взявши з собою казанок і вог.

молодой картофель в карамели

Інгредієнти

  • 0,5 кг молодої картоплі
  • 30 г вершкового масла
  • 30 г цукру
  • 1 ст. л. соку лимона
  • 1-2 дрібки крупної солі
  1. Картоплю необхідно добре помити та відварити в підсоленій воді до готовності. Беріть середню або дрібну картоплю, щоб не розрізати її на частини, а готувати цілу.
  2. Сковорідку розігрійте на великому вогні, всипте цукор, він повинен трохи розтанути та потемніти, після чого додайте вершкове масло і 1 ст.л. соку лимона. Відразу перекладіть картоплю в сковорідку та ретельно перемішайте. Робіть це до тих пір, поки картопля не покриється карамельною скоринкою. Після додайте крупну сіль, щоб був баланс смаку. Я взяв морську, але ви можете використовувати гімалайську.

Готувати – це просто!

Завантаження...