10 порад зі здорового харчування дитини, які варто запам’ятати

Щоб запобігти можливим хворобам дітей у майбутньому, варто потурбуватися про їх здорове харчування вже сьогодні. Разом з лікарем-дієтологом Софією Шпак ми зібрали дуже прості та корисні рекомендації для батьків. Ці поради допоможуть дитині вирости сильною та здоровою.

Виключіть сухі сніданки з раціону

Якщо в меню дитини є сухі сніданки з пластівцями, замініть їх на цільні каші, з додаванням ягід чи фруктів. У більшості готових сухих сніданків міститься надлишковий цукор та трансжири. Звертайте увагу на етикетку та обирайте лише ті суміші, в яких не має доданого цукру або він в мінімальній кількості. Уникайте в складі словосполучень ”гідрогенізована олія” або “частково гідрогенізована олія”, що свідчить про наявність трансжирів.

Смаження замініть на приготування на пару

Під час смаження на високих температурах (зазвичай вище 120 С) може утворюватися шкідлива для організму сполука – акриламід. Крім того, при смаженні, як правило, використовується велика кількість рослинної олії. Найкращим методом приготування їжі буде тушкування або приготування на пару. В цьому випадку продукти зберігають максимум користі та не містять шкідливих елементів.

Замість пюре – запечена картопля

В картопляне пюре, щоб воно вийшло смачнішим, додають, як правило, багато вершкового масла. При запіканні ж картоплі вам буде достатньо лише трохи рафінованої олії. Крім того, в запеченій картоплі лишається більше клітковини, ніж у вареній, з якої роблять пюре.

Натуральний йогурт замість йогурту з солодким наповнювачем

Йогурти з наповнювачем зазвичай містять доданий у великій кількості цукор,  тож при харчуванні малюка варто надати перевагу натуральному продукту без цукру та крохмалю. Такий йогурт можна змішувати зі свіжими чи замороженими фруктами, сухофруктами, насінням та горішками.

Використовуйте натуральні смаколики

Дітям подобається солодке, але не привчайте їх до цукерок. Натомість запропонуйте дитині натуральну пастилу, сухофрукти, ягоди, горішки. Ці корисні харчові звички у дитини допоможуть зберегти здоровʼя й у дорослому віці.

Цільний фрукт замість соку

Майже всі магазинні соки робляться з концентратів з додаванням цукру, тож вживаючи такі напої дитина легко може перевищити денну норму вживання цукру. Краще дати малечі з’їсти цільний фрукт, а спрагу втамувати за допомогою звичайної води.

Натуральні напої замість солодкої газованої води

Найбільшим джерелом надлишкового цукру є солодкі газовані напої. Їх часте вживання може призвести до появи раннього карієсу у дитини та підвищує ризик розвитку цукрового діабету другого типу у дорослому віці. Замініть солодкі газовані напої на звичайну воду з додаванням свіжих фруктів та ягід, м’яти чи імбиру, рідше на компот або узвар без додавання цукру. Якщо дитина полюбляє бульбашки, приготуйте напій на основі газованої води з додаванням невеликої кількості свіжовичавленого соку.

Біле нежирне м’ясо замість червоного жирного

Не давайте дитині багато жирного м’яса. Для щоденного вживання найкраще підійде біле м’ясо: курка, індичка чи кролик. Щоб зберегти максимум користі, запікайте його або готуйте на пару, а не смажте.

Темний шоколад замість молочного

Якщо вже даєте дитині солодке, хай це буде темний шоколад з високим вмістом какао. В такому шоколаді міститься менше цукру та інших домішок, ніж в молочному.

Повноцінні прийоми їжі замість постійних перекусів

Привчайте дитину регулярно харчуватись протягом дня. Постійні перекуси не корисні, тож важливо щоб дитина мала основні повноцінні прийоми їжі, з можливістю 1-2 рази перекусити, якщо буде бажання. Постійні перекуси замість повноцінної їжі можуть провокувати надлишкову вагу, порушення роботи внутрішніх органів та недоотримання поживних речовин.  Якщо цього уникнути, дитина не набере зайву вагу і не буде мати проблем з травленням.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

 

Більше про те, як формувати корисні харчові звички у дітей, дивіться у відео

Читайте також

Завантаження...