Євробачення цьогоріч проходить хоч і в Британії, але від нашого імені, тому в Ліверпулі розташувалося велике українське «село» – Ukrainian Eurovision Village. Тут разом із рестораном Dnister за моїми рецептами ми частуємо гостей конкурсу топовими українськими стравами: від борщу й чебуреків до солодких вареників з вишнею та традиційного компоту. Щоб спробувати цю смакоту, їхати в Ліверпуль не потрібно, відкриваєте рецепти й готуєте все своїми руцями – так буде навіть смачніше!
Борщ на свинячих ребрах
Звісно, головний герой нашої фуд-точки – це борщ. Рецептів цієї страви, як ви знаєте, ціла купа, тож я вибрав більш менш класичний – борщ на свинячих ребрах із копченою грушею. Ідеальні пропорції, смак і класна репрезентація нашої кухні, про яку за останні два роки дізнався весь світ.
Чебуреки з яловичиною
Якщо борщ – це українська класика, котра вже була на слуху і лиш виправдовує очікування, то чебуреки з яловичиною – це справжнє відкриття для всіх іноземців. Цей кримсько-татарський фаст-фуд підкорив сердечка наших відвідувачів і вкотре – моє. Тому цю страву наполегливо рекомендую поставити в пріоритет.
Верещака
Вікіпедія в статті про верещаку пише небагато, але одне з речень стверджує, що я її активно популяризую. Щоб отримати кращий ефект, а подібні сайти розширяли кількість інформації про цю давню українську страву, верещака поїхала зі мною в Ліверпуль. Ці реберця в квасі стали чудовою альтернативою звичайному грильованому м’ясу.
Банош з грибами
Кухня Карпат – це окрема історія, без якої не можна було обійтися. Варіантів було чимало, але банош з грибами – класична класика цього регіону. У Ліверпулі я подаю його ще й з бринзою, щоб вони відчули західноукраїнський смак сповна. Певен, не багато європейців куштували щось подібне, а вам просто раджу насолодитися ним знову.
Вареники з вишнею
Не те щоб європейці ніколи не куштували чогось подібного до вареників, адже схожі страви з начинкою в тісті є майже в усіх кухнях світу. Однак, вареники з вишнею – унікальна історія за рахунок начинки. Поки свіжої немає, беремо заморожену й готуємо цю смакоту на десерт до будь-якої з основних страв. До речі, ліплення вареників – чудова медитація, котра пов’язує нас із предками та неабияк заспокоює.
Львівський сирник
Звісно, чизкейк і наш львівський сирник, мають дещо спільне. Врешті, іноземці таки не відкидають ідею запікання сиру. Однак для них саме кисломолочний сир – це щось дуже рідкісне чи навіть невідоме. Тому ця наша страва з легкою зернистою текстурою та шоколадною глазур’ю – дуже несподіване відкриття для гостей Євробачення. Львівський сирник з легкістю прикрасить і ваш вечір.
Компот з вишні
Що б ви не готували, додайте собі ще компот з вишні – він чудово заміняє модні комбучі та лимонади. До того ж, компот дуже легко готується й пару днів зберігається. І я певен, що у вас збереглося чимало замороженої вишні. Якщо ні, то шукайте у найближчому супермаркеті. Тому не бачу жодних причин не готувати його повсякчас для себе та близьких.
Готуйте українське, насолоджуйтеся смаками і думайте про те, що кожна із цих страв підкорила серця й шлунки європейців, та зазвучала автентичною мелодією на Євробаченні. Це такий приємний метод забути про меншовартість і пишатися своїм.