Льон – одна з найдавніших культур світу. Спочатку з нього робили тканину, а з часом почали вирощувати як продовольчу культуру. Сьогодні льон вже не такий популярний, а надто олія з нього. Ми вже розповідали, чим корисна оливкова олія, але саме лляна, на нашу думку, заслуговує на максимальну увагу, тому що має багато корисних властивостей для здоров’я та краси людини.
Таку олію виготовляють методом пресування дозрілого та висушеного насіння льону. Без сумніву, лляну олію можна назвати українським суперфудом. На смак вона радше нагадує горіх, з легкою гіркотою та м’якістю у посмаку. Якщо ж гіркота в олії яскраво виражена, скоріше за все, такий продукт неправильно зберігався.
Чим корисна лляна олія
Лляна олія – це 100% ненасичений жир, який корисний для здоров’я серця та мозку. Вона є джерелом незамінних жирів, які наш організм отримує виключно з їжі, бо він їх не виробляє. У складі є лігніни – антиоксидантні та протизапальні сполуки, які науковці пов’язують зі зниженням ризиків виникнення раку молочної залози. У лляній олії міститься тіамін та ніацин, які роблять шкіру еластичною та пружною, розгладжують зморшки.
Як готувати з лляною олією
Лляну олію не використовують для смаження, бо вона має низьку точку димлення. Це означає, що вона горить при низьких температурах та в процесі розщеплюються її жирні кислоти. Це призводить до утворення вільних радикалів, які шкідливі для організму людини. Найкраще лляна олія підходить для додавання в готові страви. Зробіть ароматні заправки для салатів, влийте невеличку кількість у ранкову вівсяну кашу з травами, додайте в начинку вареників з квашеною капустою та в тісто для хліба.
Лляну олію за бажанням поєднуйте з оливковою чи соняшниковою та урізноманітнюйте її смак часником, перцем чилі й розмарином.
Як правильно зберігати лляну олію
Зазвичай карго – місце для олій в кухні, розташовують біля плити та духовки, що вкрай неправильно. Річ у тому, що олія через спеку окислюється та може згіркнути. Найкраще місце для її зберігання – темна прохолодна шафа чи комора, або дверцята холодильника. Також, зверніть увагу при покупці лляної олії на тару. Продукт має продаватися виключно у пляшці із затемненого скла. Також уважно вибирайте товар за датою виготовлення. Навіть розхід маленької пляшечки може затягнутися у вас на місяці, тож олія може згіркнути.
Готувати – це просто!
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.