Вареники — це один із головних символів української кухні на рівні з борщем. Українці століттями готували їх на свята, для ритуалів та просто, щоб смачно попоїсти в будь-який простий день. Адже з цим прісним тістом буквально будь-яка начинка здатна поєднатися в кулінарний шедевр.
Яке буває тісто на вареники
Тісто на вареники зазвичай прісне та має буквально 3-4 інгредієнти: борошно, вода, сіль і, опційно, яйця. Часто воду заміняють та молоко чи кефір, такі вареники виходять більш пухкими; іноді тісто роблять заварним. Існують рецепти і з дріжджовим тістом, але тоді вареники більше подібні до польських пирогів.
Окремий вид вареників – ліниві. Тут всі інгредієнти і для начинки, і для тіста змішуються докупи. Найчастіше вони готуються з сиром, іноді – з картоплею.
Начинка для вареників
Начинка може бути буквально будь-яка, тут українці себе ніколи ні в чому не обмежували. Однаково популярні як солодкі, так і солоні вареники. Але варто сказати, що є кілька начинок, котрі є унікальними та найбільш традиційними саме в українській кухні. Йдеться про вареники з картоплею, вареники зі шкварками, вареники з сиром і вареники з вишнею.
Як варити вареники
Вареники готуються зазвичай двома методами: просто відварюються чи на парі. На парі частіше готують дріжджові, щоб вони були пухкішими, а класичні вареники відварюють в окропі. Води потрібно наливати не більш ніж половину каструлі, щоб вона не витекла, а варити на середньому вогні, щоб вода злегка кипіла. Час варіння залежить від начинки: вареники з сиром готуються 2-3 хвилини, а от з м’ясом – до 10.