Найкращі рецепти м’ясних рулетів від Євгена Клопотенка

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

М’ясний рулет — це традиційна європейська страва. Одні кажуть, що походить вона з німецької кухні, інші — що з французької, але хай там як, м’ясний рулет давно став звичним на столі українців. Це смачна, корисна їжа, що ідеально підійде на вечерю для великої компанії. Його легко розігріти, зручно взяти з собою як перекус на роботу або використати для ранкових бутербродів.

Яке м’ясо обрати для м’ясного рулету

Найчастіше м’ясні рулети готують зі свинини. Радимо обирати грудинку, шийну частину, пахвину або лопатку. Якщо вам подобаються жирові прошарки в м’ясі, то можете використати навіть підчеревину.

М’ясний рулет з курятини виходить більш дієтичним, але не менш смачним. Для нього зазвичай використовують філе грудки.

Яловичина також підійде. Рекомендуємо обирати антрекот, а для того, щоб рулет вийшов особливо ніжним — злегка його відбийте.

Телятина. Тут обирайте лопатку або ошийок.

Часто для м’ясних рулетів використовують не цілі шматки м’яса, а вже подрібнений фарш. Підійде і курячий, і свинячий, і яловичий, але найкращим варіантом є суміш двох видів фаршу, для ідеального балансу жирності.

Що додати в м’ясний рулет

Сухофрукти. Курага, чорнослив чи родзинки чудово пасуватимуть до м’яса.

Ягоди: малина, смородина, кизил, або суміш різних ягід. Можете використовувати як свіжі, так і заморожені. Ягоди дадуть приємну, освіжаючу кислинку, що гарно контрастуватиме з м’ясом.

Яйця — класична начинка для рулету. При чому використовуються як подрібнені варені яйця, так і шматочки омлету.

Сир. Скибки твердого сиру або м’який сир фета смакуватимуть однаково добре.

Горіхи, наприклад волоські або фундук, особливо у поєднанні з сиром або сухофруктами.

Гриби. Печериці чи гливи попередньо нарізають шматочками та обсмажують в рослинній олії, а потім додають до начинки.

Шпинат. Помиті та ретельно висушені листочки викладають поверх вже відбитого і підготовленого м’яса. Найкраще поєднувати з іншими видами начинки, наприклад сиром, горіхами чи грибами.

Корисні поради з приготування рулету

Найкраще випікати рулет у рукаві або конверті це допоможе зберегти волгу всередині продуктів та зробить рулет соковитим. Рукав можна придбати вже готовий, пластиковий, або згорнути його власноруч з фольги чи пергаментного паперу.

Для того, щоб перев’язати та зафіксувати страву найкраще використовувати спеціальну кулінарну нитку. Вона виготовлена з натуральних волокон, тож не горітиме та не віддасть хімічний фарбник м’ясу. Як альтернатива, можете скористатися також зубочистками або деревяними шпажками.

Не забудьте відбити м’ясо перед приготування — це зробить його ніжнішим.

Запікати рулет найкраще при температурі 180 градусів, а от час залежатиме від виду м’яса та товщини рулету.