Смачний перекус. Нова корисна властивість мигдалю

Похрумтіти горішками мигдалю – це не тільки смачно, а й кориcно. Тільки уявіть, в 100 г міститься добова норма марганцю та половина норми заліза та вітаміну В2. Мигдаль підіймає настрій, рекомендований до вживання при коронавірусній інфекції, допомагає впоратись з безсонням та стресом, бо багатий магнієм. Калій у складі нормалізує роботу серця та артеріальний тиск, а вітамін Е робить волосся густішими, а шкірі надає сяяння.

Цікаве нове дослідження провела група вчених з Королівського коледжу Лондона. Вони прийшли до висновку, що жменя сирого мигдалю як перекус зменшує ризик проблем зі шлунково-кишковим трактом внаслідок значного збільшення виробництва масляної кислоти бутирата.

Як проходило дослідження про користь мигдалю

користь мигдалю

У дослідженні взяли участь 87 здорових дорослих, які мали в раціоні некорисні перекуси, як-то чипси та шоколад. Їх поділили на три групи. Перша замінила свої звичні перекуси 56 г цілого мигдалю. Друга в цій кількості додавала мелений горіх, а третя група їла кекси з такою ж калорійністю. Через чотири тижні було виявлено, що кишковий мікробіом у тих, хто вживав у їжу цілий та мелений мигдаль, виробляв жирні кислоти, такі як бутират. Ці молекули забезпечують ідеальні умови для кишкових мікробів, які застилають кишечник. В результаті він стає міцнішим та здоровішим, і тоді інші поживні речовини всмоктуються краще, що позитивно впливає на роботу імунної системи.

Також в досліджені було виявлено, що мигдаль допомагає при запорах. А раціон людей, які вживали мигдаль збагатився Омега-9 жирними кислотами, клітковиною та калієм.

Отже, завдяки вченим, ми отримали ще одну причину зробити мигдаль регулярним перекусом та додавати в улюблені салати чи сніданки з вівсянки. А ще з нього виходить смачне борошно, з якого готують популярні десерти макарон та марципан.

 

 

Читайте також

Завантаження...