Смачний, наче з грядки. Як зробити зимові заготовки кропу на зиму

Завжди зручно мати ароматний кріп під рукою. Без цієї зелені важко уявити собі більшість страв української кухні. Ми залюбки додаємо кріп в супи, борщ, грибну юшку, омлет чи деруни. Парасольки кропу з насінням незамінні у нас і для соління та маринування більшості овочів: огірків, томатів, капусти чи кабачків. Звісно, сьогодні він є в наявності в магазинах та на ринках цілий рік. Але ми переконалися, що саме літній кріп, який виріс під променями гарячого сонця і на відкритому ґрунті, задовольнить вибагливих до смаку господинь. Тому радимо заготовляти свіжий кріп на зиму в домашніх умовах. З цієї ж причини ми пропонуємо заморозити томати на зиму, адже аромат та смак ґрунтового помідора разюче відрізняється від зимових врожаїв, вирощених у теплицях.

Кріп попередньо треба очистити. Ретельно промийте і стебла, і парасольки з насінням. Щоб переконатися, що зелень чиста, краще полощіть її у глибокій мисці. Так, змінюючи воду в посуді, ви бачитимете, коли вона стане чистою, без домішок ґрунту чи піску. Вимитий кріп підсушіть за допомогою двошарового паперового рушника або скористайтеся пристроєм для сушіння зелені. Далі обирайте спосіб заготівлі, який підходить вам найкраще, з урахуванням ваших кулінарних потреб. Якщо ви заморожуватимете чи солитимете кріп, то варто пагони з парасольками відрізати. Насіння краще засушити окремо, а використовувати його для соління та маринування.

ЯК ЗАМОРОЗИТИ КРІП

Вимитий та підсушений кріп опустіть у кип’ячу воду. Бланшируйте рівно хвилину та одразу виймайте, нехай стече вода. Підготуйте невеличкі пластикові чи силіконові формочки й щільно набийте їх зеленню. Оберніть формочки харчовою плівкою та поставте у морозильну камеру. За 6-8 годин зелень заморозиться і її можна виймати з формочок, класти в окремий пакет та герметично закрити. Коли будете використовувати кріп, не розморожуйте продукт, а відскоблюйте бажану кількість ножем із замороженого бруска. Зберігатися такий кріп може до нового врожаю.

ЯК ЗАГОТУВАТИ КРІП В ОЛІЇ

Вимиту та підсушену зелень кропу подрібніть ножем по 1-2 см. Візьміть пластикові чи силіконові формочки для льоду, покладіть у кожну комірку зелень (наповнюйте приблизно на половину), і одразу заливайте олією. Олію виберіть до вашого смаку, в залежності від того, яку ви використовуєте для приготування їжі. Обережно накрийте формочки харчовою плівкою та поставте ємності у морозилку. Після 6-8 годин вийміть формочки, дістаньте з них кубики замороженої олії з зеленню та перекладіть все це у пакет з герметичною застібкою. Пакет покладіть назад у морозилку. Заготовлений у такий спосіб кріп можна зберігати пів року, а використовувати для овочевих рагу, ікри, супів, омлетів. Розморожувати безпосередньо під час приготування страв.

ЯК ЗАСОЛИТИ КРІП

Один зі способів консервації кропу на зиму без стерилізації – це рецепт з сіллю. Вимитий та підсушений продукт поріжте ножем на шматочки 1-2 см і перемішайте з сіллю – на 500 г зелені 160 г солі. Цією сумішшю щільно наповнюйте банки та залиште їх незакритими на 1-2 дні. За цей час зелень осяде. Згодом напівпусті банки наповніть доверху за рахунок суміші з інших. Закрийте все пластиковими кришками. Зберігайте продукт в холодильнику. В засоленій зелені добре зберігається колір та натуральний аромат – взимку вона буде неначе свіжа. Оскільки сіль вже є в укропі, то зауважте, що додавати у страви її не варто. Або ж попередньо перевірте страву на смак, а потім досоліть.

ЯК ЗАСУШИТИ КРІП В ДУХОВЦІ

Вимиту та підсушену зелень кропу покладіть на деко, попередньо застеливши його пергаментним папером. Розкладіть продукт в один шар. Включіть духовку на найнижчу температуру. Поставте деко у духовку та залиште сушитися на 2-3 години. Радимо тримати дверцята духовки трохи відкритими, щоб виходила волога, яка випаровуватиметься. По можливості кожні 20-30 хвилин перевіряйте продукт, чи сухий. Якщо з пагонів почнуть осипатися часточки кропу, процес можна завершити. Деко виймайте та дайте зелені охолонути. Насіння відокремте і покладіть на зберігання у герметичний посуд окремо від стебла. Пагони можна подрібнити за допомогою качалки для тіста та, аналогічно з насінням, засипати в посуд для зберігання. Додавати засушений кріп можна в усі страви.

Як засушити кріп

ЯК ЗАСУШИТИ КРІП В МІКРОХВИЛЬОВЦІ

Вимийте та підсушіть зелень кропу. Візьміть пласку тарілку, яка за діаметром поміститься в мікрохвильовці, та накрийте тарілку паперовим рушником. Розкладіть на папері кріп в один шар та зверху накрийте його ще папером. Поставте тарілку в піч та включіть на високу температуру, секунд на 15-20. Після цього відкрийте дверцята та перевірте стан зелені. Якщо ще волога, то повторіть дію, але при цьому продукт щоразу перемішуйте. Якщо кріп почне розсипатися на дрібні частинки, він сухий. Виймайте та дайте зелені охолонути. На цьому етапі насіння можна відокремити, а стебла подрібнити за допомогою качалки для тіста. Насіння та зелень пересипайте окремо, в різний посуд та зберігайте. Висушену у мікрохвильовці зелень радимо використати якомога швидше, бо за кілька тижнів кріп втратить свій аромат.

ЯК ЗАСУШИТИ КРІП В ЕЛЕКТРИЧНІЙ СУШАРЦІ

У вимитої та підсушеної зелені відділіть окремо стебла, пагони та насіння. На деко електричної сушарки застеліть пергаментний папір або паперовий рушник. Розкладіть на ньому зелень в один шар та включіть сушарку на низьку температуру нагріву. Це займе приблизно 4-6 годин. Щоб перевірити, чи кріп сухий, потріть його пальцями. Коли кріп почне кришитися, він готовий. Насіння кропу відокремте й покладіть його в сухий посуд, який герметично закривається. Стебла можна подрібнити качалкою для тіста, або перебити в блендері, щоб вийшла дуже дрібна фракція. Після цього готовий продукт складіть на зберігання у сухий посуд. Висушений у такий спосіб кріп зберігатиме свій цінний аромат приблизно пів року.

ЯК ЗАСУШИТИ КРІП НА ПОВІТРІ

Вимиті та підсушені пагони кропу повісьте пучечком у зручному для вас місці. Сушіть при кімнатній температурі, без попадання сонячних променів, бо інакше кріп вигорить, втратить свій зелений колір. Процес сушіння займе два тижні. Ви зрозумієте, що кріп сухий, коли доторкнетеся – він почне сипатися. Залиште стебла цілими разом з парасольками насіння, бо це ідеальний варіант для соління чи маринування овочів. Тримайте висушену зелень у чистому паперовому пакеті не більше 2 місяців.

Готувати – це просто!

Завантаження...