Бджолярство продукує не лише мед, а й багато інший вторинних продуктів бджільництва, таких як медові соти, прополіс, маточне молочко та інші. Сьогодні розбираємося, що таке бджолиний пилок та чи справді його можна використовувати як лікувальний засіб.
Що таке бджолиний пилок
Бджолиний або медовий пилок — це суміш квіткового пилку, нектару, ферментів, меду, воску та виділень бджіл. Коли медоносні бджоли літають від квітки до квітки, до їхніх тілець чіпляються дрібні часточки пилку, бджоли збирають цей пилок, скріплюють його секретом слинних залоз з нектаром та відносять назад до вулика, розміщуючи в комірках стільників. Такий пилок ще інколи називають бджолиним обніжжям.
Бджолярі збирають гранули пилку у спеціальні лотки та просушують їх для довшого зберігання. Точний хімічний склад такого продукту залежить від його місця та часу збору.
Користь бджолиного (медового) пилку
Бджолиному пилку приписують безліч корисних властивостей, його використовують для виготовлення вітамінних та дієтичних добавок, а також як інгредієнт лікувально-косметичних засобів. Втім проводилося дуже мало наукових досліджень на людях, щоб довести лікувальний ефект бджолиного пилку, тож перші ніж використовувати цей продукт з лікувальною метою, радимо проконсультуватися з лікарем.
Ось перелік ефектів, які асоціюють з бджолиними пилком:
- Антибактеріальний
- Протизапальний
- Знеболювальний
- Імуностимулюючий
- Кардіотонічний
Пилок приймають, повільно розжовуючи гранули за 15-20 хв до їжі чи пиття. При цьому немає точно встановленого дозування, зазвичай приймають від 1 гранули 1-3 рази на день. Інколи гранули змішують з чайною ложкою меду, для кращого засвоєння.