Айва: корисні властивості та що приготувати із неї

Айва – це фрукт, який ми зовсім не часто додаємо у продуктовий кошик у супермаркеті. Перш за все тому, що її сезон дуже короткий. Наприкінці вересня і до кінця жовтня починається збір врожаю фрукта. У нас є аргументи для того, щоб включити айву у свій раціон, адже вона дуже корисна, а страви із неї виходять неймовірно ароматними та смачними. Ми вже розповідали чим корисні груші та чому їх варто вживати. Айва є їх близькою родичкою та теж багата на вітаміни та мікроелементи.

Чим корисна айва

користь айви

Сприяє схудненню

Айва низькокалорійна і багата клітковиною, яка дає відчуття ситості та впливає на більш ефективну та регулярну роботу шлунково-кишкового тракту. Ці складові роблять фрукт ідеальним доповненням до харчування, якщо ви прагнете позбутися зайвих кілограмів чи утримати свою ідеальну вагу.

Зміцнює імунітет

Стиглі плоди айви багаті вітаміном С, який підвищує рівень імунітету та допомагає лікувати деякі запальні процеси в організмі. Він стимулює імунну систему збільшувати кількість лейкоцитів, які є першою лінією захисту організму від вірусів та бактерій.

Має противірусні властивості

Айва містить феноли. Ці сполуки виявилися надзвичайно корисними в боротьбі та профілактиці звичайних простуд та сезонного грипу.

Кому не варто вживати айву

Для більшості здорових людей, які не мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом, як то гастрит чи виразка, вживання айви є безпечним. Якщо ви куштуєте цей фрукт вперше й знаєте, що у вас є негативна реакція на яблука, груші чи сливи, спробуйте лише невеличкий шматочок. Це необхідно, щоб пересвідчитися у відсутності індивідуальної непереносимості фрукта. Якщо у вас з’являється свербіж, хрипи або кропив’янка, негайно зверніться за допомогою до лікаря.

Як їсти айву та що приготувати з фрукту

Навіть дуже стигла айва залишається твердою, має терпкий смак та важко ковтається, тому в сирому вигляді багато фруктів ви не з’їсте. Тому пропонуємо термічно її обробити. Айва стане дуже ароматною, м’якою та солодкою. Спробуйте відварити іі з паличкою кориці та зірочкою бодяну. У вас вийде швидкий та простий десерт, до якого можна додати морозиво або чизкейк. Запечіть айву в духовці з кисломолочним сиром, як це ви робите з яблуком. А ще потушкуйте її з цукром та невеликою кількістю червоного сухого вина і подавайте як гарнір до страв із курячої печінки.

Завдяки високому вмісту пектинових волокон, айва добре підходить для приготування варення та мармеладу. А ще смачно зварити з нею компот. Органічні кислоти, які містяться в айві, роблять м’ясо дуже м’яким. Спробуйте запекти качку зі шматочками айви та додати цей фрукт у печеню.

Хоча сезон айви короткий, фрукт добре зберігається в холодильнику аж до пів року. В сушеному вигляді та при правильному зберіганні – до року.

Готувати – це просто!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Завантаження...