Чотири причини додати гарбуз у раціон та як його зберігати

Нарешті ми дочекалися вересня та появи гарбуза на полицях супермаркетів та базарів. Тепер можемо насолоджуватися смачними та корисними стравами з нього, адже гарбуз дасть фору більшості заморських суперфудів.

Чим корисний гарбуз

Гарбуз завжди можна придбати свіжим з вересня і до березня. По суті це період, коли ми вживаємо мало свіжих сезонних овочів, фруктів та ягід. Тож гарбуз в нашому харчуванні має свою важливу місію.

Покращує зір

Гарбуз багатий на бета-каротин. Наш організм перетворює його на вітамін А, який важливий для укріплення рогівки очей та позитивно впливає на гостроту зору. Якщо вітаміну А недостатньо, з’являється так звана куряча сліпота – неможливість бачити в сутінках та в темноті. Одна чашка гарбуза містить 200% добової норми вітаміну А.

Зміцнює імунітет

У гарбузі містяться вітамін С, Е, залізо та фолієва кислота. Всі вони зміцнюють імунну систему. Якщо страви з гарбуза будуть у вашому раціоні, то імунні клітини працюватимуть краще. Так уникнете сезонних захворювань, алергій, прискорюватиметься загоєння ран.

Покращує роботу серця

Гарбуз насичений калієм. Цей мікроелемент позитивно впливає на роботу серця, знижує артеріальний тиск та ризик інсульту. Також гарбуз багатий клітковиною, споживання якої зменшує ризики розвитку серцевих хвороб.

Сприяє схудненню

У гарбузі багато клітковини, яка надає відчуття ситості, та мало калорій. Якщо ви шукаєте дієвий, але безпечний для фігури спосіб бути ситим, гарбуз стане хорошим вибором. Збільшення клітковини у раціоні також позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.

Як краще вживати гарбуз

чим корисний грабуз

На нашому сайті ви знайдете багато рецептів з гарбузом. Радимо готувати гарбузове пюре, крем-суп, хумус чи овоч запечений в духовці. Для здоров’я найкраще вживати м’якоть гарбуза природної солодкості, не додаючи великої кількості цукру.

Щоб збільшити корисний ефект, робіть страви з додаванням насіння соняшника, яке має у своєму складі амінокислоту триптофан. Вона допомагає нашій нервовій системі знижувати напругу та заспокоює.

Кому не варто споживати гарбуз

Загалом для більшості людей гарбуз є безпечним, виключенням є індивідуальна непереносимість цього овочу.

Як зберігати гарбуз

Цілим гарбуз може зберігатися в холодильнику до двох місяців. Якщо ви його розрізали, огорніть харчовою плівкою ту частину, що не плануєте готувати одразу, щоб овоч не завітрювався. Бажано очистити його від насіннєвого ложе, але ні в якому разі не мийте під струменем води. Зберігайте розрізану частинку гарбуза в холодильнику до трьох днів. Якщо бачите, що гарбуз починає псуватися, а натхнення на страви з нього не з’явилося, тоді очистьте плід від шкірки, наріжте його невеличкими шматочками, складіть у герметичні пакети та покладіть до морозильної камери. Через годин шість дістаньте пакування з гарбузом і струсіть овоч, щоб шматочки від’єдналися один від одного. Потім знову поверніть до схову. Ми, наприклад, беремо пластикові пакети розміром 20 на 30 см, бо вони вміщують дві-три порції продукту. Згодом не знадобиться щоразу виймати гарбуз з морозилки. Адже, якщо часто відкривати пакет, овоч з часом втратить свій яскравий колір. Зберігайте так гарбуз до 7 місяців, а готуйте навіть не розморожуючи.

Готувати – це просто!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Завантаження...