Макадамія: чим корисний один із найдорожчих горіхів

Макадамія: користь і факти

Знаєте, який горіх найдорожчий? Макадамія. І хоча це пояснюється тим, що їх дуже складно вирощувати, смак і користь цих горіхів цілком виправдовує свою ціну. Горіхи макадамії багаті вітамінами, мінералами, клітковиною та антиоксидантами. Їх переваги включають покращення здоров’я кишківника, сприяння у втраті ваги, запобігання діабету та хвороб серця. Але про все по черзі. Починати варто з того, що воно таке.

Де росте горіх макадамія і який він на смак

Отож, від початку: дерева макадамії походять з Австралії, хоча зараз їх вирощують у різних точках світу: Бразилії, Гаваях, Новій Зеландії та Коста-Риці. Вирощувати їх дуже складно, адже на них і шкідники нападають, і плоди з’являються лиш через 8-10 років.

Горіхи макадамії мають тонкий смак, подібний до вершкового масла і, через жирність, ніжну текстуру.

Користь макадамії

Горіхи макадамії – це калорійні горіхи з високим вмістом здорових жирів, вітамінів і мінералів. 100 г горіхів містить приблизно:

  • Калорії: 735
  • Жири: 82, 8 г
  • Білок: 7,2 г
  • Вуглеводи: 14,4 г
  • Цукор: 3,6 г
  • Клітковина: 10,8 г

Ці горіхи містять низький вміст вуглеводів і цукру та помірний вміст клітковини. Завдяки низькому вмісту вуглеводів і цукру, а також досить хороший вміст клітковини, вони навряд чи підвищать рівень цукру в крові, що може бути особливо корисним для людей з діабетом.

Окрім того, в макадамії багато марганцю, а навіть 55 г горіхів сповна покриває добову норму цього мікроелементу. Також вони містять чимало тіаміну, міді, магнію, заліза та вітаміну В6. Горіхи макадамії багаті мононенасиченими жирами.

Корисні властивості макадамії

Як і більшість горіхів, горіхи макадамії є чудовим джерелом антиоксидантів. Вони нейтралізують вільні радикали, які можуть спричинити пошкодження клітин і підвищити ризик таких захворювань, як діабет, хвороба Альцгеймера та хвороби серця.

Горіхи макадамії можуть знизити ризик серцевих захворювань. Різні дослідження показують, що вживання 8–42 грамів цих горіхів щодня може знизити загальний рівень холестерину та холестерин ЛПНЩ (поганого) на 10%. Ба більше, вживання 42–84 грамів горіхів макадамії щодня може значно зменшити маркери запалення. Запалення та високий холестерин є значними факторами ризику серцево-судинних захворювань. Мононенасичені жири, якими багаті ці горіхи, незмінно пов’язують із покращенням здоров’я серця, меншим ризиком інсульту та летальних інфарктів.

Як їсти макадамію

Макадамія може знизити ризик розвитку метаболічного синдрому та діабету 2 типу. Наприклад, один нещодавній огляд пов’язує дієти, багаті деревними горіхами, включаючи горіхи макадамії, зі зниженням рівня цукру в крові натще. Окрім того, дієти, багаті мононенасиченими жирами, які складають 80% жиру в горіхах макадамії, також можуть допомогти зменшити фактори ризику розвитку метаболічного синдрому.

Попри велику кількість калорій, горіхи макадамії можуть допомогти вам схуднути. Частково це можна пояснити вмістом у них білка та клітковини, двох поживних речовин, які зменшують почуття голоду. Крім того, дослідження показують, що частина жиру в горіхах може залишатися у волокнистій стінці горіха під час травлення. Таким чином, макадамія та інші горіхи можуть містити менше калорій, ніж вважається.

Позаяк горіхи макадамії містять клітковину, вони, як і арахіс, можуть покращити травлення та загальне здоров’я кишківника. Як і у випадку з більшістю горіхів, розчинна клітковина в горіхах макадамії може діяти як пребіотик, тобто допомагає живити корисні кишкові бактерії.

Як їсти макадамію

Горіхи макадамії можна знайти в більшості супермаркетів, але їх також можна замовити в Інтернеті. Купити їх можна в шкаралупці, котру надрізають для зручності чищення, або вже очищеними. Загалом, сирі горіхи макадамії є найздоровішою формою. Хороша альтернатива – обсмажені в сухому вигляді горіхи. А от обсмажених в олії варто уникати.

Ви можете перекушувати цілими горіхами макадамії, подрібнювати і посипати ними супи, салати та гарячі страви, додавати в десерти, як волоський горіх абощо.

Масло макадамії – ще один спосіб насолодитися цим горіхом. Як і арахісове масло, його можна намазувати на хліб, крекери та скибочки фруктів або додавати у вівсянку чи йогурт. Хоча, звісно, така паста буде значно дорожча за арахісову.

Горіхи макадамії можна зберігати при кімнатній температурі від одного до п’яти місяців, в ідеалі в герметичному контейнері. Якщо зберігати їх у холодильнику, вони залишатимуться свіжими ще довше – до одного року.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення