Страви з полуниці та все про цю першу літню ягоду

Полуниця – одна з перших ягід, котрі зʼявляються в кінці весни – на початку червня. Саме тому більшість людей обожнюють цю ягоду: вона перша, свіжа, соковита та дуже універсальна в кулінарії.

Наші полуниці садові – це штучно виведений гібрид двох американських видів суниць. А ще вони одні з найбільш поширених ягідних культур в Україні. Назву полуниця скоріше за все отримала від дієслова паленіти (у давнішій формі «поленіти») – «яскраво горіти», «рум’яніти».

Калорійність і користь полуниці

У 100 г свіжих полуниць міститься 30 кКал, 2,5 г клітковини, 0,5 г білків, 7 г вуглеводів, чимало вітаміну С, калію, вітаміну А, фосфору та інших корисних речовин. Такий склад робить цю ягоду вкрай корисною. Вона зокрема може:

  • підтримувати імунітет, адже лише одна чашка полуниці забезпечує 100% щоденної потреби у вітаміні С. Цей вітамін є потужним антиоксидантом, який підтримує клітини імунної системи;
  • зменшувати окислювальний стрес, адже вітамін С і А – антиоксиданти, головна функція яких зменшувати запалення в організмі;
  • підтримувати здоровʼя серця та знижувати ризики розвитку раку тими ж таки антиоксидантами;
  • допомагати підтримувати водний баланс і норму клітковини в організмі.

Окрім того, у полуниці суттєво менше фруктози порівняно з іншими фруктами. Тож ця ягода досить корисна для людей із інсулінорезистентністю чи діабетом 2 типу.

Як обрати полуницю

Щоб полуниця точно була смачна, дамо вам кілька порад з її вибору. По-перше, понюхайте ягоди: вони повинні бути ароматними. По-друге, полуниця має бути яскравого червоного відтінку з живими зеленими листками. Ягоди не дозрівають після того, як їх зібрали, тому беріть тільки стиглі. Також перевіряйте чи в контейнері нема цвілих чи дуже помʼятих ягід, бо вони можуть зіпсувати вам решту.

Рецепти з полуниці

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз