
Банан: користь, норма споживання та найкращі рецепти страв з бананів

Ідеальний перекус на всі випадки життя. Зголоднів у дорозі — банан, треба підсолодити вівсянку – банан, не можеш нічого їсти через нудоту — ну ви зрозуміли… Вже такий рідний і зрозумілий, так міцно він увійшов в серця та раціони українців. Якби тільки можна було вирощувати ц його поруч з буряками та пшеницею!
Банан — з точки зору ботаніки — це насправді ягода, яка утворюється кількома видами трав’янистих квіткових рослин. Плоди можуть різнитися за розміром, кольором і твердістю, але зазвичай подовжені та вигнуті, покритою шкіркою, яка в дозрілому стані може бути зеленою, жовтою, червоною, фіолетовою або коричневою. Найбільше бананів в Україну везуть з Америки, Еквадору і Коста-Рики. А найпопулярнішим сортом є “Кавендіш”.
Харчова цінність
У 100 г банана міститься:
- 75 г води
- 1,1 г білка
- 22,8 г вуглеводів
- 12,2 г цукру
- 2,6 г клітковини
- 0,3 г жирів
Калорійність становить 89 ккал на 100 г.
Вітаміни та мінерали
У тих же 100 г банана містяться наступні вітаміни та мінерали:
- 357 мг калію
- 0, 367 мг вітамін B6
- 8,7 мг вітаміну С
- 27 мг магнію
- 22 мг фосфору
Користь бананів
Ці фрукти містять клітковину, а також вітаміни та мінерали, які можуть бути корисними для здоров’я.
Підтримують здоров’я травної системи
Мова йде про ще нестиглі, злегка зелені банани. Вони містять велику так званого стійкого або резистентного крохмалю та пектину. Стійкий крохмаль і пектини діють як пребіотичні поживні речовини, підтримуючи ріст корисних кишкових бактерій. Вони не перетравлюються шлунком та доходять неушкодженими до кишківника, де стають поживою для корисних бактерій.
Допомагають роботі серця
У бананах багато калію, мінералу, який сприяє здоров’ю серця та нормальному артеріальному тиску. В одному банані середнього розміру міститься близько 0,4 г цього калію. Вчені пов’язують, що щоденне споживання 1,3–1,4 г калію зі зниженням ризику серцевих захворювань на 26%. Крім того, банани містять флавоноїди-антиоксиданти, які також пов’язані зі значним зниженням ризику серцево-судинних захворювань.
Допомагають контролювати кров’яний тиск
Американська кардіологічна асоціація закликає збільшити споживання продуктів, що містять калій, адже він може допомогти контролювати артеріальний тиск і зменшити навантаження на серцево-судинну систему. Калій також допомагає підтримувати рівень рідини в організмі та регулює рух поживних речовин і продуктів життєдіяльності в клітини, він допомагає м’язам скорочуватися, а нервовим клітинам реагувати.
Норма споживання бананів
Не існує суворих правил, але здоровий глузд і таблиця харчової цінності підказують, що варто обмежитися 1-2 бананами на день. Вони містять досить багато цукру та вуглеводів, а це може призвести до небажаного збільшення ваги.
Що приготувати з бананом
Сам по собі, банан — смачний і здоровий перекус, він гарно доповнить ранкову вівсянку або підсолодить натуральний йогурт.
Із заморожених бананів дуже просто зробити освіжаючи морозиво, подрібнивши їх блендером разом з вершками.
Вони незамінний інгредієнт випічки, запіканок і пирогів. А ще стиглими розтертими бананами можна замінити масло чи олію у тісті. Тож приготуйте з бананом вівсяномлинець або оладки.
Сендвіч з нутелою, чизкейк, запіканка чи торт — банани доречні у всіх цих десертах, просто оберіть рецепт з переліку нижче та насолоджуйтеся.
Рецепти страв з бананом
Нові рецепти

