Дріжджове тісто

  • Приготування
    1 година 15 хвилин
  • Порції
    1
  • Складність
    Помірно

Дріжджове тісто використовується в безлічі рецептів. І часто я стикаюся з тим, що люди не знають, як правильно його приготувати. Або просто бояться з ним зв’язуватися. Тому я вирішив показати вам найпростіші рецепти опарного і безопарного дріжджового тіста. Запевняю, ніяких складнощів. Просто готуйте за моїм рецептом – і все неодмінно вийде!  

Як приготувати дріжджове тісто 

Інгредієнти

Дріжджове тісто: Покроковий рецепт

Крок 1

Для опарного дріжджового тіста в миску просійте половину борошна (250 г) і розкришіть 25 г дріжджів «Духмяна хата» з одного боку миски.

Раскрошите дрожжи в муку
Раскрошите дрожжи в муку
Крок 2

З іншого боку миски висипте 1 ст. л. цукру, щоб між ними не було прямого контакту.

Добавьте сахар
Добавьте сахар
Крок 3

Додайте в миску суміш зі 125 мл теплого молока і 125 мл води.

Добавьте молоко и соль
Добавьте молоко и соль
Крок 4

Все добре перемішайте ложкою або лопаткою, поки консистенція не стане однорідною. Зверніть увагу, щоб дріжджі добре розійшлися і в структурі опари не залишалося грудочок. Накрийте миску чистим сухим рушником або затягніть харчовою плівкою і залиште в теплому місці, де немає протягів, на 40-60 хвилин, щоб опара піднялася і дріжджі почали активну роботу.

Все хорошо перемешайте
Все хорошо перемешайте
Крок 5

Слідкуйте за опарою. Вона до певного моменту повинна збільшуватися в об'ємі.

Опара должна увеличиться
Опара должна увеличиться
Крок 6

А потім потихеньку падати. Це знак до наступного кроку - місити тісто.

А потом потихонечку падать
А потом потихонечку падать
Крок 7

Тепер додайте до опари решту складових - 1 яйце і 1-2 ст. л. рослинної олії або м'якого вершкового масла для здобної випічки. Додайте борошно, що залишилося (250 г), і ½ ч. л. солі, замісіть м'яке пластичне тісто, яке не повинно липнути до рук і мати гладку глянцеву структуру. Сформуйте з тіста кулю і залиште в мисці на 45-50 хвилин, накривши сухим рушником. Слідкуйте за тим, щоб не було протягів. Тепер тісто збільшилося в об'ємі у 2-3 рази, і можете приступати до формування виробів і готувати смачну, ароматну випічку з хрусткою скоринкою і ніжним м'якушем. Така випічка буде досить довго залишатися свіжою і ароматною.

Добавьте в опару оставшиеся ингредиенты
Добавьте в опару оставшиеся ингредиенты
Крок 8

Для безопарного дріжджового тіста в мисці змішайте 500 г борошна з ½ ч. л. солі і 1 ст. л. цукру. Додайте 1 яйце, 125 мл теплого молока і 125 мл води з 1-2 ст. л. рослинної олії. Розкришіть 25 г «живих» дріжджів і замісіть м'яке тісто.

Смешайте все ингредиенты
Смешайте все ингредиенты
Крок 9

Сформуйте його в кулю і, накривши зверху рушником, дайте йому піднятися протягом приблизно 45-50 хвилин в теплому місці, зверніть увагу, щоб там не було протягів.

Дайте тесту подняться
Дайте тесту подняться
Крок 10

Після того, як тісто підійшло і збільшилася в обсязі в 2-3 рази, акуратно його обімніть і формуйте пиріжки, булочки або будь-які інші вироби. Дайте їм розстоятися протягом 20 хвилин і потім вже випікайте в духовці з температурою 180 градусів протягом 20-35 хвилин в залежності від розміру випічки.

Аккуратно обомните тесто
Аккуратно обомните тесто

Готувати – це просто! 

Читайте також

Завантаження...