Пограємо в загадки. Що за овоч: доступний, майже завжди знайдеться вдома, солодкий, якщо посмажити чи запекти, приємно-хрумкий та пряний у сирому вигляді? Звісно, мова про нашу цибульку, яка не тільки доповнює смак страв, а й сама не проти стати їх королевою. Збирати докази, що цибуля неймовірна – не потрібно, я просто нагадаю вам, скільки всього можна із нею приготувати: це і перші страви, і пироги, і навіть варення, а ще її можна просто замаринувати чи посмажити, поєднати з фруктами та зробити з неї унікальний гарнір. Ще надихає різноманіття сортів: ріпчаста, фіолетова, шалот чи порей! І кожна знайде своє ідеальне місце в стравах. Спробуйте одну зі страв з нашої добірки, або усі. Навіщо себе стримувати?
Цибулевий суп
Ріпчаста цибуля вміє феєрично перетворюватися. Свіжа – досить гірка з насиченим смаком. Багато її не з’їси. А якщо посмажити на вершковому маслі, вона стає напрочуд ніжною та солодкуватою. Беремо ці знання за основу та готуємо смачний цибулевий суп, родом із Франції. В цій країні він довгий час вважався їжею для бідняків через доступність цибулі. Але добре, що з часом погляди на продукти змінюються. Тепер це одна з найпопулярніших страв у світі. Мені вона подобається за простоту приготування та неймовірний результат, який отримуєш. Я взяв ріпчасту цибулю для супу, а ви за бажанням використовуйте інші сорти.
Цибулевий пиріг
А ви знали, що смажена цибуля у поєднанні з твердим сиром набуває смаку курячого м’яса? Переконайтеся в цьому самі, приготувавши цибулевий пиріг з пісочним тістом. Я впевнений, що навіть ті, хто не любить цей овоч не здогадаються, що в цій страві його повно! Подавайте цибулевий пиріг на сніданок до улюблених напоїв, чи замість хліба до перших страв, як-то: борщ, бограч чи капусняк. А ще цей пиріг зручно взяти із собою в подорож.
Маринована фіолетова цибуля
Зазвичай маринують ріпчасту цибулю, але у мене була фіолетова. Не бачу перешкод, щоб не спробувати. Вийшла дуже хрумка закуска з насиченим яскравим кольором. Потім берете мариновану фіолетову цибулю і додаєте зверху на смажене ароматне м’ясо чи рибу, зварену пшоняну кашу чи плов. Повірте, вона створить нові смакові горизонти для багатьох страв та приємно хрумкотітиме.
Млинці з цибулевим конфітюром
Варення – чудове доповнення до млинців. Думаю, я не відкрив вам секрет. Але якщо вам хочеться дійсно чогось незвичного, щоб після першого шматочка сказати “Вау!”, пропоную закарамелізувати цибулю. З гіркої вона перетвориться на ніжну та солодку. Подавайте млинці з цибулевим конфітюром охолодженими або теплими – як більше подобається.
Запечена скумбрія з цибулею
Запікати скумбрію – це так просто, що гріх не скористатися цією можливістю. І щоб не вигадувати гарнір, беріть багато фіолетової цибулі, трішки підсмажте на пательні, додайте винний оцет та викладіть у форму для запікання, а зверху – цілі почищені рибини. Вони просочаться соками овочів та стануть дивовижно ніжними та ароматними. Приготуйте запечену скумбрію з цибулею на обід, вечерю чи на свято, бо це смачно та просто.
Банани з цибулею та карі
Знаю, що зараз ви дуже здивувалися такому поєднанню, воно викликало у вас масу питань та непереборне бажання спробувати? Та й впевнений, що вдома знайдеться пару бананів, цибулька, вершкове масло та трішки карі. Якщо ні, мерщій до супермаркету, бо поки не спробуєте, не дізнаєтеся нову незвичну грань цих фруктів. Готуйте банани з цибулею та карі як закуску.
Крем-суп з цибулі порею
Ще одна цибулева класика Франції – суп вішісуаз. Його ніжний смак та оксамитова текстура навряд чи когось залишать байдужими. Думаю, що діти, як справжні поціновувачі такої їжі, будуть у захваті. З приготуванням крем-супу з цибулі порею не буде мороки й це ще більше надихає. Немає причин відкладати цю справу на інший день.
Смажена фіолетова цибуля
Я вже розповідав, та й думаю, ви самі знаєте, що смажена цибулька – геть інша. Від сирої вона відрізняється дуже ніжним та солодкуватим смаком. Зазвичай, її смажать, щоб додати як інгредієнт до страв, як-то: начинку для вареників, засмажку для перших страв та в плов. А я пропоную зробити зі смаженої фіолетової цибулі гарнір. Потім викласти його на щойно зварене пюре з картоплі чи з зеленого горошку, або на гречку, рис чи макарони. Я взяв саме фіолетову цибулю, бо мені захотілося яскравості. Якщо у вас є ріпчаста, спробуйте із нею.
Готувати – це просто!