Японська класика. Що таке локшина удон та як її готувати

локшина удон

Знайомство з азійською кухнею варто починати з бази, тобто з локшини. Раніше ми розповідали вам, що таке гречана локшина собу та з чим найкраще вона смакує. А цього разу хочемо показати, як виглядає японський удон та як правильно приготувати цю локшину. 

Що таке удон

Удон – це різновид японської локшини, яку виготовляють з пшеничного борошна, води та солі. Мінімалізм у складі є доволі типовою ознакою азійської кухні. На Сході вважають, що корисність продукту залежить від того, наскільки сильно він оброблений.

Від класичних макаронів, звичних для української кухні, удон відрізняється самою сировиною. Для виробництва цієї локшини японці використовують дуже ніжне пшеничне борошно. Завдяки цьому локшина дуже пластична та мʼяка як у процесі приготування, так і у готовому вигляді. Колір удона варіюється від білого до жовтуватого.

пшенична локшина удон

Удон має тисячолітню історію, хоча ще у 16 столітті він виглядав як маленькі грудочки з тіста та подавався у супі. Це дуже нагадує українські галушки. Пройшло ще декілька століть, і японці почали розтягувати це тісто, формуючи з нього локшину.

Як правильно приготувати удон

У Японії удон готують та їдять по-різному. Почнемо з того, що японці вигадали не менше 30 видів удона, кожен з яких має свою довжину, товщину та спосіб приготування. В деяких регіонах прийнято подавати удон у наваристому мʼясному бульйоні, а десь японці їдять цю локшину взагалі холодною. Насправді це свого роду лайфхак у боротьбі зі спекою, але треба сказати, що ця пшенична локшина дійсно непогано смакує в охолодженому вигляді.

Найчастіше японці готують удон разом з рибними та мʼясними бульйонами, які потрібні, щоб просочити локшину бажаним смаком. Цікаво, що ці бульйони навіть не заведено допивати до кінця – головне, зʼїсти удон.

удон з овочами

Якщо ви хочете додати азійську нотку у свій раціон, приготуйте удон з овочами, цікаву страву, що підійде також вегетаріанцям. Японська локшина чудово смакує разом з рибою, морепродуктами та мʼясом, а ще її можна додавати у різноманітні супи типу раменів. 

Удон це доволі універсальний продукт, що готується за лічені хвилини. Зазвичай достатньо 5-7 хвилин з моменту закипання води, щоб локшина була готова. Тож ви можете сміливо експериментувати зі смаками та поєднаннями різних інгредієнтів у стравах. Особливо радимо погратися з соусами, що значно розширять смакову палітру удона.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення