Виноград, особливо взимку — задоволення не з дешевих. Тому так хочеться, щоб він зберіг свою свіжість і смак якомога довше, а не почав в’янути вже на другий день… Є усього два прості правила зберігання винограду, дотримуючись яких ви більше не розчаровуватиметеся у цьому фрукті.
До речі, радимо спробувати наш салат із виноградом та томатами чері, ідеальний для перекусу.
Коли та як краще мити виноград
Правило перше: мити виноград слід безпосередньо перед вживанням.
Якщо ви помиєте виноград перед тим, як поставити його до холодильника — це гарантовано прискорить загибель фрукта. Крапельки вологи на фрукті призведуть до того, що він спершу швидко стане м’яким, а згодом почне псуватися.
Тому відділіть від усього грона рівно стільки винограду, скільки плануєте з’їсти, та помийте лише цю частину, а решту — поверніть назад до холодильника.
Як і з більшістю інших фруктів та ягід, простого миття в холодній воді достатньо. Викладіть потрібну кількість винограду в сито, промийте його під проточною холодною водою протягом приблизно п’ятнадцяти секунд, а потім покладіть фрукт на рушник, щоб позбутися від надлишку води.
Як зберігати виноград в холодильнику
Правило друге: зберігати виноград слід в оригінальному пакованні (якщо таке є) або ж в харчовому контейнері, розв’язаному (чи перфорованому) пакеті, або ж просто в мисці. Важливо забезпечити циркуляцію повітря навколо фрукта, щоб запобігти накопиченню вологи. Тому не потрібно закривати контейнер з виноградом щільною кришкою чи харчовою плівкою, максимум — це накрити його чистим рушником.
Як довго можна зберігати виноград
Існує багато різних сортів винограду, і кожен із них матиме трішки різний термін зберігання. Сорти із товстою шкіркою можуть зберігатися свіжими до двох тижнів, тоді як делікатніший та більш стиглий виноград варто з’їсти за три-чотири доби — тоді він найсмачніший.