Смачна закуска. Рецепт маринованого молодого часнику

  • Приготування
    1 година 10 хвилин
  • Порції
    7
  • Складність
    Легко

Маринований часник здатен не тільки покращити смак чималої кількості страв, але й буквально є їстівним антисептиком. Споконвіку його використовували для лікування та профілактики багатьох хвороб, тож заготувати пару баночок на зиму ідея, як на мене, чудова. Приготування маринованого часнику дуже просте і в базовому варіанті вимагає невеликої кількості інгредієнтів. Однак я люблю спеції, тому вирішив наситити цей часник не тільки класичним набором, але й смаками чебрецю, перцю чилі та кориці. Як і в ситуації з рештою заготовок на зиму, дочекатися бодай осені до відкриття маринованого часнику складно. Тому я готую відразу 7 баночок по 350 мл, а ви вже там подумайте, скільки потрібно вам.

Поради з приготування та подачі маринованого часнику

Я раджу обирати український часник для їжі та маринування. Напевно, ви не раз помічали, що китайський часник у процесі термічної обробки набуває непевного синього відтінку. Саме тому раджу купувати український десь на базарі або ж пошукати домашній серед родичів, знайомих чи сусідів. А ще найсмачніший маринований часник виходить із молодого, щойно викопаного.

Якщо ви не знаєте, у чому і як маринувати часник зубчиками, раджу маленькі баночки по 200 чи 350 мл. Як показує практика, банка 500 мл і більше за один раз не з’їдається. І, звісно, не забувайте про мої поради зі стерилізації банок це дуже важливий процес.

Подавати часник можна до безлічі страв. Він гарно пасує до салатів, теплих і холодних, смакує з і в супах і соусах, а паста, піца, рис, стейки та бургери незмінно виграють по смаку з додаванням цієї спеції. Тож готувати його точно варто, а додавати вже можна, як вам заманеться.

Як замаринувати часник в домашніх умовах?

Інгредієнти

Маринований часник на зиму: покроковий рецепт

Крок 1

Часник (1 кг) перед маринуванням очистьте, зніміть плівки та ретельно вимийте.

Крок 2

Візьміть велику каструлю, налийте 1 л води і додайте 3 ст. л. солі, потім опустіть часник і бланшуйте 1 хвилину. Після цього воду необхідно злити через друшляк і опустити часник у миску з холодною водою із льодом, щоб зупинити процес приготування і часник лишився білим.

Крок 3

Переходьте до приготування маринаду. У сотейнику доведіть до кипіння 400 мл води, додайте 2 ст. л. солі та 4 ст. л. цукру, кип'ятіть 2 хвилини. Зніміть з вогню, додайте 400 мл оцту 9% та добре перемішайте.

Крок 4

Якщо ви не знайшли свіжий чебрець або розмарин, можна використовувати сушені спеції. Якщо у вас свіжі спеції, то розмарин, чебрець і парасольки кропу необхідно промити і висушити паперовим рушником. А перець чилі нарізати слайсами, видаливши насіння й плодоніжку. Паличку кориці поламайте на шматки за кількістю банок.

Крок 5

Простерилізуйте банки і викладіть у них зубчики часнику, перекладаючи їх спеціями: 2 духмяних перці в банку, 1 лавровий лист, 1 парасолька кропу, 1 гілочка чебрецю, 1 гілочка розмарину, кілька слайсів перцю чилі, а також шматочок палички кориці.

Крок 6

Залийте маринадом всі баночки із зубчиками часнику й спеціями, а потім накрийте кришками і стерилізуйте ще 7 хвилин. Опісля закрутіть банки та зберігайте в прохолодному місці.

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...