Як заготовити гриби на зиму?

Щороку сезон грибів непередбачуваний та швидко минає. Тож я пропоную до нього як слід підготуватися. Якщо ви не завзятий грибник, то вас напевно хвилює питання, як заготовити куплені лісові гриби на зиму. У цьому матеріалі я коротко розповім про декілька простих способів їх заготівлі та трохи про те куди використати білі гриби.

белые грибы для заготовки на зиму

Перш ніж почати заготівлю грибів, вам потрібно їх купити. Найкраще на базарі або у грибників, яких ви або ваші знайомі добре знаєте. Щоб заготовки вийшли якісними вам потрібно обробити гриби якомога швидше. Найкраще в день їх збору або, максимум, на наступний. Якщо відразу їх не обробити, то вони почнуть в’янути і гнити. Так що поспішіть.

Як заморозити гриби на зиму

Замороження – найпростіший спосіб заготівлі грибів, так як дозволяє максимально зберегти їх смак і аромат. Цей спосіб ідеально підходить для заготівлі великих грибів, таких як білі або польські.
Почати слід з того, щоб перебрати гриби – відберіть зів’ялі, якщо такі є. З них можна приготувати чудовий грибний суп, пасту або використовувати для ароматизації олії.

как заготовить грибы на зимуДалі вам потрібно протерти гриби чистою бавовняною ганчіркою або марлею. Так, знаю, спосіб здасться занадто складним, але повірте, це тільки на перший погляд. Проте відмінний смак вам буде гарантований. Якщо помити гриби перед заморожуванням, вони вберуть до себе воду і перетворяться в желеподібну масу, коли ви їх розморозите.
Ганчірку змочіть водою і протріть їй капелюшок і ніжку гриба. За необхідності сполосніть ганчірку. Нижню частину ніжки відріжте або очистіть економкою.

заготовка грибов на зиму

Поріжте гриби на великі шматочки за допомогою гострого ножа. Якщо знайдете гриби з хробаками, викиньте їх.

нарезка грибов для заготовки
Складіть гриби до поліетиленового пакету із застібкою і максимально вичавить з нього повітря легкими натисканнями, щоб не пошкодити гриби. Складіть пакет в морозильну камеру вашого холодильника до відділу з найменшою температурою або скористайтеся функцією швидкої заморозки, якщо така є.

заготовка грибов на зиму

Як засушити гриби на зиму

Ще один спосіб заготівлі грибів – сушка. Особисто мені цей спосіб не дуже подобається, але якщо у вас дуже багато грибів, то він в принципі ідеальний. Підготувати гриби до сушіння потрібно саме так як і до заморожування, не використовуючи миття у воді. Сушити гриби можна на свіжому повітрі, нанизавши на нитку, можна в спеціальній сушарці, розклавши рівномірним шаром або в духовці при температурі 60 градусів протягом 6-8 годин. Після цього гриби можна перекласти в паперові або тканинні пакети. Перед використанням сухих грибів їх потрібно промити і запарити гарячою водою мінімум на 10 хвилин. Після цього можна додавати їх до супу, печені або пасти.

Готовить – это просто!

Читайте також

Завантаження...