Як вибирати м’ясо

Часто буває так, що ми купуємо м’ясо, приходимо додому, готуємо, а на смак виходить щось неймовірно жорстке. Це все через те, що м’ясо було неправильно вибрано або приготовано. Сьогодні поговоримо про те, як же правильно вибрати м’ясо.

Як вибирати м’ясо на базарі

Знайти гарне м’ясо на базарі нелегко. Тому тут важливо знайти людину, якій ви довіряєте. Якщо ви кілька разів купили гарне м’ясо у одного продавця, то намагайтеся купувати у нього ж постійно.

Якщо ж ви прийшли на базар вперше, то залишається довіритися тільки нюху і зору. Якщо колір і запах не викликають у вас підозри, то можна пробувати купувати. Але і в цьому випадку удача не гарантована, тому що складно зробити правильний вибір, не знаючи, де росла тварина і чим її годували. Деякі недобросовісні продавці часто підфарбовують м’ясо, додають антибіотики і т. д. Так що ця перша покупка буде чистим експериментом, і з часом ви знайдете свого ідеального продавця.

Але якщо ви домовитеся з продавцем, можна спробувати перевірити м’ясо більш детально. Одягніть рукавичку і обмацайте м’ясо. Якщо ви відразу відчуваєте його жорсткість, то з великою ймовірністю воно залишиться таким же жорстким навіть після приготування. Ну і навпаки -м’який шматок швидше за все таким і залишиться. Ще з дозволу продавця можна проткнути м’ясо пальцем. З хорошим м’яким шматком це вийде дуже легко, а з жорстким і сухим – не вийде зовсім.

Ще раджу стежити за балансом жиру в м’ясі. Якщо жиру дуже багато, то в процесі приготування м’ясо зменшиться в об’ємі в кілька разів і може погано жуватися. Якщо ж жир зовсім відсутній, то м’ясо вийде сухим. Так що намагайтеся вибирати шматок з невеликою кількістю жиру або тонкими його прожилками, тоді воно буде соковитим і смачним.

Як вибирати м’ясо в магазині

В цілому, тут потрібно діяти точно за таким же принципом. Трохи натисніть на м’ясо в упаковці. Якщо воно легко притискається, то з великою ймовірністю воно буде хорошим і ніжним після приготування. І особливої різниці між магазинним м’ясом і м’ясом з базару немає.

Що робити, якщо ви купили жорстке м’ясо

Якщо ви просто не знайшли гарного м’якого м’яса або випадково купили жорсткий шматок, то потрібно запам’ятати кілька головних правил. По-перше, таке м’ясо необхідно довго готувати при низьких температурах. Наприклад, запікати в духовці при температурі 160 градусів від 1,5 до 3 годин. По-друге, його можна нарізати дуже тонкими шматочками і дуже добре відбити. Після цього м’ясо стане набагато більш м’яким. Ну і завжди можна зробити з м’яса фарш, змішати кілька видів і зробити чудові котлети для бургера.

Готувати – це просто! 

Читайте також

Завантаження...