Як розібрати курку: інструкція з відео від Євгена Клопотенка

Курку всі ми купуємо та готуємо доволі часто, бо її м’ясо поживне та доступне. Якщо плануємо святковий обід, то це запечена курка в духовці, коли хочемо швидко зробити вечерю – запікаємо гомілки, а для дружніх посиденьок в пригоді стануть крильця. Та якщо купити цілу курку і розібрати її на частини, можна отримати одразу кілька заготовок для різних страв, до того ж і трохи заощадити. Я вирішив розказати вам, як розібрати курку в домашніх умовах та що можна приготувати з тих частин.

Як підготувати курку?

Якщо ви купуєте курку в супермаркеті чи на базарі, частіше за все вона вже випатрана й без голови. Виробники та продавці вже потурбувалися про нас з вами та відділили нутрощі й зайві частини, залишивши лише саму тушку. Тому перед початком просто помийте її під проточною водою та обсушіть паперовими рушниками.

Які інструменти знадобляться?

Для того, щоб розібрати курку на шматки було простіше, я раджу використовувати спеціальні ножиці для м’яса. Вони недорого коштують та ними дуже зручно розрізати як м’ясо, так і невеликі кістки й хрящі. Якщо таких у вас нема, тоді візьміть просто великий та добре наточений ніж. В будь-якому випадку будьте дуже обережними в процесі, аби не поранитись.

Як відділити чвертки від курки?

Покладіть тушку на обробну дошку, повернувши до себе задньою частиною. Трохи відтягніть одну ніжку та проведіть ножем, відділяючи її від філе. Якщо хочете отримати чвертку, робіть надріз під кутом приблизно 45%, захоплюючи усю задню частину разом із гомілкою. Потім трішки надірвіть, аби відділити шматочки від кістки або допоможіть собі ножем чи ножицями.

Якщо хочете відділити саме гомілки, розрізайте під прямим кутом, а потім трохи зігніть ногу назад, доки стегнова кістка не вискочить. Розріжте суглоб і шкіру, щоб повністю від’єднати гомілку. Так само зробіть і з іншого боку тушки.

Як відділити філе від курки

Як розділити чвертки на гомілку та стегно?

Переверніть кожну чвертку шкірою вниз і розріжте суглоби вздовж лінії білого жиру, щоб відокремити стегно від гомілки.

Як чвертки, так і гомілки ви можете замаринувати й підсмажити на грилі чи пательні, запекти в духовці або стушкувати з овочами, як вам більше захочеться.

Як відділити крильця від курки?

Поклавши курку на бік, відтягніть кожне крило від тушки. Розріжте шкіру і відділіть по черзі кожне крило. Суглоби мають розрізатися доволі легко.

Маленькі фаланги, що на кінцях крилець, також відріжте, зазвичай їх не використовують для приготування. Але викидати їх не треба, можна буде додати ці частини разом з іншими до бульйону. Звісно, готувати лише два крила не дуже раціонально, бо для компанії їх знадобиться значно більше. Ви можете так само використати їх для бульйону.

Як відділити філе від курки

Як відділити філе від курки?

Підніміть тушку та розріжте вздовж грудної клітини, відділіть плечові суглоби, щоб відокремити грудку від спини. Каркас, або спину, що залишилася, використовуйте для приготування бульйону.

Покладіть грудку шкірою вниз. Розділіть центральну кістку вздовж, потім розріжте м’ясо та шкіру, щоб розділити на два окремих філе.

З курячого філе ви можете зробити чудові шніцелі, запекти його та приготувати смачний соус чи відбити та приготувати рулет з курки з будь-якою начинкою до смаку.

Щоб вам було простіше, я записав відео, як розібрати курку, де власноруч відділив всі її частини.

Детальніше про те, як розібрати курку, дивіться у відео

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...