Ми не знаємо жодної людини, яка б не любила котлети. Вони справжні кулінарні суперзірки, адже замороженими їх можна знайти у будь-якому супермаркеті, їх різноманітні варіації подають у більшості ресторанів, а у відділах кулінарії в магазинах вони ніколи надовго не затримуються. Ну і вдома, звісно, їх готують дуже часто, багато родин мають свої секретні рецепти.
Котлети, приготовані на парі, виходять не просто смачними, а й надзвичайно корисними. Адже вони не смажаться на олії, тому містять менше калорій. До того ж цей спосіб термічної обробки дозволяє зберегти набагато більше вітамінів та інших корисних речовин. Аби ваші курячі парові котлеті з кабачком або соковиті котлети з риби на парі вийшли максимально смачними, розкажемо, як і за допомогою яких девайсів їх можна приготувати ідеально.
Фарш для парових котлет
Спосіб приготування фаршу для парових котлет нічим не відрізняється від того, як ми його готуємо для смажених. Ми рекомендуємо використовувати менш жирне м’ясо в таких котлетах, тож, якщо ви вже вирішили приготувати котлети зі свинини, беріть менш жирну частину. А найкраще змішайте в однаковій пропорції свинячий і курячий фарш – вийде ідеально. Щоб зробити котлети більш ніжними, використовуйте панірувальні сухарі та молоко, а щоб скріпити фарш – додайте яйце. Цибулю тріть на дрібний терці, щоб вона була ледь помітною у структурі котлет і лише давала трохи соковитості й смаку. Якщо хочете ще більшої насиченості, додайте до фаршу перекручену моркву, селеру або солодкий перець.

Якщо ви готуєте котлети із замороженого рибного філе, обов’язково дайте йому повністю розтанути, і покладіть у друшляк, щоб вся вода стекла. Інакше котлети можуть бути водянистими.
Курячі парові котлети найкраще робити на основі фаршу з філе та стегна, буде дуже смачно. Часто в супермаркетах продається курячий фарш з додаванням жиру – такий теж можна брати для приготування парових котлет.
У чому приготувати парові котлети
На перший погляд відповідь на це питання очевидна – в пароварці. Звичайно, можна скористатися і нею. Але якщо у вас вдома немає цього девайса, не хвилюйтесь. Є кілька альтернативних рішень. Наприклад, парова піч Panasonic. Повірте, це дуже зручна штука – залив воду в спеціальний відсік, виклав котлети на деко і встановив потрібну програму.

Потім лишається тільки відкрити піч і дістати готові котлети. І справа тут не тільки в котлетах. Така піч замінить вам і мікрохвильовку і плиту і мультиварку і йогуртницю. Навіть картоплю фрі ви зможете в ній приготувати. Також режим пароварки є і в багатьох мультиварках.

Парові котлети можна приготувати і в звичайній духовці. Просто викладіть сирі котлети у велику ємність для запікання або в глибоке деко, налийте туди трохи води, так щоб її було на дні близько 1 см, і накрийте фольгою. Поставте в розігріту до 180 градусів духовку на 40 хвилин.
Як зробити парові котлети ще смачнішими
Тут вам допоможуть спеції й трави. Класика жанру – лавровий лист і чорний перець горошком. Просто покладіть їх у ємність, в якій готуєте котлети. Так само можна додавати й інші ароматні трави, наприклад чебрець або розмарин. Якщо готуєте парові котлети з риби, спробуйте додати гілочки свіжого естрагону. Якщо немає можливості взяти свіжі трави, додавайте сухі прямо до фаршу – теж виходить чудово.
Готові м’ясні котлети подавайте із овочевими салатами, кашами, а смачним доповненням можуть стати домашній кетчуп або грузинський соус ткемалі.
Отже, тепер ви знаєте, як приготувати найсмачніші парові котлети. Лишень підберіть гарнір до смаку – і смачний та корисний обід чи вечеря готові!
Готувати – це просто!