Вегетаріанська альтернатива желатину: що таке агар-агар та як його використовувати

Що таке агар-агар

Всі знають, що таке желатин. Ми використовуємо його переважно для приготування десертів, таких як пана-кота або мармелад. Я хочу розповісти вам про альтернативний варіант желатину – агар-агар. Він є вегетаріанським замінником желатину, бо має схожі властивості, але виготовляється без тваринних жирів.

Що таке агар-агар?

Агар-агар – це желеподібний матеріал, який отримується з морських червоних водоростей, переважно Gelidium і Gracilaria. Спочатку їх кип’ятять, а потім висушують та роблять пластівці, тонкі смужки, коржі чи перемелюють у порошок. Він стійкий до нагрівання і перетворюється на гель за температури приблизно 32 градуси Цельсію, а при 85 – розплавлюється.

Агар-агар є веганським замінником всім нам відомого желатину, який виготовлять з тваринних кісток та шкіри. Він має дещо інший смак, ніж желатин, але це не відбивається на результаті.

Для чого використовують агар-агар?

Агар-агар, або просто агар, використовують як замінник желатину для згущення. Найчастіше його використовують у рецептах десертів або й навіть випічки, коли потрібно швидко щось загустити. Але добре працює агар і для виготовлення різноманітних гелів, желе і пудингів.

Також своє застосування агар знаходить для смузі й кремів, глазурі для тортів і стабілізації збитих вершків, аби вони краще тримали форму та довше не танули. Переважно це робиться у ресторанах та кондитерських, але і вдома ви теж можете спробувати замінити желатин агаром, особливо, якщо прагнете створити щось вегетаріанське чи веганське.

Перед використанням агар-агар розводять у воді, на склянку потрібно приблизно 2 чайні ложки, потім суміш треба перемішати й залишити на короткий час. Та обов’язково прочитайте інструкцію на пакованні, бо точна кількість залежить від виду, чи то порошок, чи платини тощо.

Кілька цікавих фактів про агар-агар

Вирішив розказати вам про кілька цікавинок про цей загусник, бо пізнавати щось нове – завжди добре:

  • агар-агар може бути різних кольорів: білий, чорний, червоний, зелений і синій;
  • агар має і поживну цінність, бо з водоростей бере кальцій, калій, вітамін С і вітаміни групи B;
  • агар не містить глютену;
  • найбільш поширений агар на Сході, особливо в Японії та Індонезії, там його використовують для загущення практично всіх соусів, для виготовлення рисових кульок вагасі та млинців окономіякі;
  • агар застосовується як загусник у промисловості для виготовлення соусів, морозива, м’ясних та рибних консервів, як освітлювач у пивоварінні та виноробстві, а також для виготовлення паперу, в косметології та стоматології.

Тож я думаю, ви вже готові спробувати приготувати ваш наступний десерт, соус або навіть суп із використанням агар-агару замість желатину.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення