Гранат – він наче справді складається з цілої купи дорогоцінних камінців, адже він має стільки користі. У ньому мало калорій, але багато клітковини, вітамінів і мінералів. Він покращує здоров’я серця та покращує витривалість. А ще це буквально безвідходний продукт, адже гранатова шкірка, користь якої покращує здоров’я печінки, також часто використовується в кулінарії та народній медицині. І, пам’ятаємо, що цей фрукт ще й неймовірний смак має. Ну просто скарб, про який хочеться розповідати.
Калорійність гранату та вітаміни
Як і в багатьох фруктах, у гранатах мало калорій і жиру, а от вітамінів і клітковини чимало. Один середній гранат містить приблизно 200-250 калорій, по 3-4 г білків і жирів, близько 50 г вуглеводів і 10-12 г клітковини.
Окрім того, середній гранат може запропонувати вам досить велику кількість вітаміну С, фолієвої кислоти, калію, магнію та фосфору. Фолієва кислота регулює функції органів кровотворення, позитивно впливають на функції кишківника, печінки, красу волосся та шкіри. Калій, магній і фосфор своєю чергою корисні для серцево-судинної та нервової систем, вироблення енергії та ще кількох сотень важливих процесів в організмі.
Користь гранату
Позаяк у гранаті чимало вітаміну С, він є крутим джерелом антиоксидантів. Вони захищають організм від пошкоджень вільними радикалами, котрі можуть викликати серйозні хронічні захворювання та рак. Окрім того, вони просто підтримують загальний стан здоров’я та знижують різного роду запалення. Деякі дослідження показують, що споживання гранатового соку особливо дієве для зменшення запалень.
Властивості гранату дечим подібні на користь імбиру, котрий містить сполуки, що запобігають раку. Споживання гранату може запобігати раку деяких органів.
Китайські дослідження показують, що багаті на поліфенольні сполуки фрукти, такі як гранат, можуть принести користь здоров’ю серця. Наприклад, у ще одному дослідженні, присвяченому людям із захворюваннями серця, вживання гранатового соку зменшило частоту та тяжкість болю в грудях, а також певні біомаркери, які вказують на захисний вплив фрукта на здоров’я серця. Поліфеноли в гранатах також можуть підвищити витривалість під час фізичних вправ.
Дослідження в пробірках і на людях виявили, що екстракт граната може допомогти зменшити утворення каменів у нирках. Гранатові сполуки також борються зі шкідливими мікроорганізмами. Наприклад, вони можуть захистити ротову порожнину, зменшуючи ріст мікробів, які можуть сприяти неприємному запаху з рота та карієсу.
Ну і наостанок, вживання граната може допомогти підтримати здоров’я кишкового мікробіому, який відіграє ключову роль у багатьох аспектах здоров’я. Пребіотики служать паливом для корисних бактерій у вашому кишківнику та підтримують його здоровий мікробіом.
Кому не можна їсти гранат
Гранат і гранатовий сік, споживаний у помірних кількостях, безпечний для більшості людей. А проте, деяким людям варто бути обережними з цим фруктом:
Якщо після гранату у вас з’являється нежить, набряки, свербіж, проблеми з диханням чи висипання, у вас може бути алергія на цей фрукт. Також часом у людей виникає діарея після споживання надто великої кількості гранату, тому треба бути обачними.
Гранатовий сік також може негативно взаємодіяти з деякими ліками. Зокрема, екстракт граната не дуже сумісний із ліками пов’язаними з артеріальним тиском. Фрукт може знизити рівень артеріального тиску. Хоча це хороша новина для більшості, вона може виявитися небезпечною для життя людей із низьким тиском і тих, хто має неконтрольовані коливання. Також, якщо ви лікуєтеся від раку, порадьтеся з онкологом перш ніж їсти гранат. Він може взаємодіяти з ліками від раку в організмі, роблячи їх менш ефективними.
Для людей із діабетом гранатовий сік, як і інші соки, може бути досить небезпечним, призводячи до гіперглікемій. Однак загалом глікемічний індекс граната досить низький і порівняно з іншими фруктами та соками він є досить безпечним.