Як почистити гранат?

Навесні ми як ніколи потребуємо вітамінів. Звісно найпростіший та правильний спосіб їх отримати – з’їсти, щось смачненьке, корисне та наповнене вітамінами. Під такий опис підходить багато всіляких фруктів та овочів, але сьогодні зупинімось на гранаті. Цьому плоду, що приплив до нас з півдня приписують багато цілющих властивостей, про які навіть не  всі здогадуються. А ще цей фрукт, мабуть, не такий популярний, бо багато хто просто не вміє його чистити. Що ж давайте разом розбиратися чим же такий корисний гранат, та як його просто та швидко почистити.  

Чим корисний гранат

Попри те, що перші згадки про цей плід знайдено в медичних нотатках, яким виповнилось майже декілька тисяч років, дослідження цілющих властивостей гранату тривають й нині. Деякі з них вже навіть науково обґрунтовані, а деякі є лише результатами різноманітних медичних спостережень.  

Одне з них показало, що гранат здатен позитивно впливати на флору кишківника та його протимікробну властивість. Він посилює ріст біфідо- та лактобактерій, а разом з тим пригнічує патогенні бактерії. Також плоди гранату мають антиканцерогенну дію до численних типів раку, серед яких рак простати та нирок. Цікаво, що гранатовий сік та деякі його компоненти, такі як елагова кислота та пунікалагін, допомагають для профілактики ожиріння, діабету, хвороби Альцгеймера, остеопорозу та, навіть, покращують здоров’я зубів.  

Інше ж дослідження засвідчило, що гранат можна використовувати як дієтичну добавку для профілактики та лікування серцево-судинних захворювань. Й до того ж плоди гранату містять у своєму складі велику кількість антиоксидантів, найвідоміший з яких — вітамін С. 

Також гранат та свіжий гранатовий сік рекомендовано вживати при підвищеному тиску, запаленнях, різного походження та звичайній застуді. Здається, це дуже дієвий та смачний спосіб покращити здоров’я. 

Як обирати гранат  

Стиглий гранат має бути достатньо щільним та масивним, яскраво червоного кольору. Шкірка його має бути неушкодженою, без бурих плям. Допускаються лише невеличкі механічні потертості, які ніяким чином не впливають на якість зерен всередині плоду. Якщо не збираєтесь з’їсти гранат одразу після покупки, зберігайте його в нижньому відсіку холодильнику — там він може пролежати декілька місяців.  

Як правильно почистити гранат  

Насправді це дуже просто — вам знадобиться лише звичайний кухонний ніж.   

  1. Спершу відріжте верхню частину плоду поряд з хвостиком. Для цього гострим ножем неглибоко зріжте шкірку гранату по колу. 
  2. як почистити гранатОбережно відокремте кришечку, щоб не пошкодити зернята плоду всередині.як почистити гранат
  3. Знайдіть всередині плоду білі розділові плівки-перегородки й зробіть неглибокі надрізи донизу.як почистити гранат
  4. Розламайте гранат на частини в місцях розрізу.

як почистити гранат

Також можна розламувати гранат не до кінця, а поставити в глибоку таріль в міру розкритий плід зрізаною шапкою донизу і легко постукувати ложкою його з усіх боків. Так, всі зернята опиняться в місткості. Готово!

Читайте також

Завантаження...