Мабуть, багато з вас дізналися про імбир через смачнюче імбирне печиво та завдяки популярності японської кухні. Гостренькі мариновані слайси кореня традиційно надають стравам особливу теплу пекучість, а ще здатні «очищати» наші рецептори, щоб ми могли краще відчути смак. Саме тому його правильно їсти між суші, а не разом із ними. Я ж використовую його, щоб урізноманітнити смак звичних страв. Чого тільки варта скумбрія з імбиром чи гарбузовий креп-суп. А ще я дізнався, що цей продукт дуже корисний та містить вітамін С, магній, кальцій, калій, натрій та клітковину. Чи варто вам його вживати – краще проконсультуватися із сімейним лікарем.
Користь імбиру
Імбир має протизапальну, антибактеріальну та загальнозміцнювальну дію. Він корисний при токсикозі вагітних, покращує роботу серця, стан зубів та сприяє гарному травленню.
Зменшує симптоми нудоти у вагітних
Токсикоз у вагітних – часта проблема, з якою вони стикаються на ранніх строках. Симптомами є нудота та блювання, які можуть викликати дефіцит поживних речовин. Було проведено 14 досліджень на вивчення протиблювотної дії імбиру і виявлено, що цей продукт більш ефективний для полегшення тяжкості нудоти. Дослідження, в яких його порівнювали з дією вітаміну B6, також визначили перевагу імбиру. Також ця властивість продукту може поширюватися на людей, які перенесли хімієтерапію, але потребує ще більш детального вивчення.
Зберігає здоров’я зубів
Імбир має характерний яскравий пекучо-гострий смак. Достатньо невеличкого шматочка, щоб його відчути. А завдячує імбир своїм оригінальним смаком речовині гінгерол, яка має антибактеріальну силу та перешкоджає росту бактерій в ротовій порожнині.
Позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту
Натуральний компонент кореня імбиру гінгерол сприяє покрашенню перистальтики шлунково-кишкового тракту, тобто впливає на швидкість, з якою їжа проходить свій шлях від шлунку до тонкої кишки, стимулюючи вироблення травних соків. Також вживання імбиру може зменшити бродіння, здуття та метеоризм. Свіжий імбир містить клітковину, яка діє на кишечник як пребіотик – стимулює ріст біфідо- та лактобактерій в товстому кишечнику, що позитивно впливає на кишкову флору.
Може полегшати симптоми застуди
Чай зі свіжим імбиром – гарний допоміжний засіб, якщо відчуваєте недомагання, викликане високою температурою. Він потогінний та сприяє активному потовиділенню. Завдяки гінгеролу та шогаолу у складі, імбир справляє загальнозміцнювальну та протизапальну дію, покращується кровообіг, людина швидше зігрівається, проходить озноб. А ще ці речовини зменшують біль та ломоту в м’язах – частий симптом вірусного захворювання.
Має протираковий ефект
Механізм дії імбиру як профілактичної приправи залишається предметом розбіжностей серед дослідників. Проте, є дані, які доводять, що вживання імбиру має протизапальну та протипухлинну дію, зокрема, служить профілактикою колоректального раку, раку шлунку, яєчників, печінки, шкіри, молочної залози та простати.
Знижує ризик серцевих захворювань
Імбир покращує кровообіг у всьому тілі за рахунок стимуляції серцевого м’яза, що посилює клітковий метаболізм та допомагає зняти спазми та напругу. Також він корисний для людей зі зниженим артеріальним тиском – гіпотонією. Він розріджує кров, покращую потік крови й тим самим стимулює нормалізацію тиску.
Скільки імбиру можна з’їсти в день
Виходячи з особливостей організму, кожна людина має визначити свою індивідуальну норму імбиру. Але бажано вживати не більше 4 г щодня – ця кількість вважається безпечною та достатньою для отримання користі для організму.
Якщо ви придбали свіжий корінь імбиру, його треба очистити від верхнього шару шкірки. Потім нарізайте зручним для вас способом чи перемелюйте блендером до отримання пасти. Є і маринований в баночках імбир, нарізаний слайсами. Його часто подають до суші та ролів. У пригоді буде і сушений імбир у вигляді порошку. Він має більш м’який, не такий насичено гострий смак, як свіжий корінь, бо містить менше гінгеролу. Імбир використовують для приготування соусів, додають до тіста улюблених пряників на Різдво, м’яса, риби, тушкованих овочів та готують ароматний та насичений смаком чай.
Шкода імбиру
Для більшості людей вживання імбиру є безпечним, але варто звертати увагу на сигнали організму. В рідкісних випадках він може викликати неприємні відчуття в шлунково-кишковому тракті, алергічні реакції, пригнічення центральної нервової системи та аритмію. Обережним з кількістю необхідно бути тим, хто має такі проблеми, як печія.
Помірне споживання імбиру урізноманітнить щоденний раціон, відкриє нові смакові відтінки звичних страв та покращить стан здоров’я.