Кероб рекламують як кориснішу версію традиційного шоколаду, а сироп, виготовлений із плодів керобу радять використовувати для заміни цукру в рецептах випічки. Багато дієтологів, вражені властивостями цього продукту, навіть зараховують кероб до ряду суперфудів! Але з чого насправді складається цей трендовий інгредієнт, як його виготовляють та чи справді кероб такий корисний?
Що таке кероб
Кероб — це м’якуш зі стручкових плодів вічнозеленого ріжкового дерева. Рослина належить до родини бобових та походить із Середземномор’я, а саме з таких країн як Італія, Іспанія та Кіпр. Сирі плоди ріжкового дерева не вживаються в їжу, але після підсушування та обсмаження вони набувають приємного солодко-медового посмаку, що нагадують молочний шоколад.
Щоб виготовити кероб, зі стручків видаляють солодкий м’якуш, обсмажують його та подрібнюють у дрібний коричневий порошок, який є популярним замінником какао та шоколаду. Придбати кероб можна не лише у формі порошку чи плиток, але й у вигляді солодкого сиропу, чипсів, та екстракту.
Для чого використовують кероб
Плитка керобу, що за зовнішнім виглядом нагадує шоколад, продається як самостійний смаколик.
Кероб використовують як замінник какао та шоколаду в десертах та рецептах випічки, наприклад для брауні. Якщо захочете спробувати використати порошок керобу, то пам’ятайте, що замінювати какао-порошок слід в пропорції 1:1.
Сироп ріжкового дерева, який іноді називають патокою ріжкового дерева, використовують як підсолоджувач, подають до млинців та оладок замість джемів чи кленового сиропу.
Користь керобу
Містить вітаміни А, B-2 B-3 B-6, а також мінерали (мідь, кальцій, марганець, калій, магній, цинк, селен). Крім цього кероб містить також багато клітковини, пектину та білку.
Не містить кофеїну та жирів, що робить кероб ідеальним смаколик для людей з серцево-судинними хворобами та високим кров’яним тиском. А відсутність глютену та лактози у складі керобу означає, що люди із целіакією (непереносністю глютену) та дефіцитом ферменту лактази можуть без остраху вживати кероб.
Оскільки кероб має низький вміст цукру та не містить жирів, він також чудово підійде для людей, що прагнуть схуднути.
Кероб є повністю рослинним продуктом, тож підходить для веганської дієти.
Додавання керобу до раціону може допомогти знизити рівень холестерину, полегшити проблеми зі шлунком та навіть лікувати діарею.
Різниця між керобом та какао
- Кероб походить з Середземномор’я, тоді як какао-боби — із з Центральної та Південної Америки.
- Кероб виготовляють обсмажуючи та подрібнюючи м’якуш, видобутий зі стручків. Щоб перетворити какао-боби у шоколад, їх спершу ферментують та подрібнюють у пасту.
- Плоди ріжкового дерева солодкі від природи, тоді як до какао додають підсолоджувачі та інші інгредієнти(наприклад молочні продукти), щоб збалансувати природну гіркоту.
- Какао та шоколад містять кофеїн та теобромін — симулянти, які з одного боку можу підвищити рівень концентрації та збадьорити людину, а з іншого можуть викликати мігрені у чутливих до цих компонентів людей, а також сприяти підвищенню тиску. Кероб не містить у своєму складі ні кофеїну, ні теоброміну. Більше про кофеїн у шоколаді та його вплив на організм можна прочитати у нашій спеціальній статті.