Шоколадний драйв: скільки кофеїну у шоколаді та як він на нас впливає

Кофеїн — давній супутник людства, що часто асоціюється у нас з ранковою кавою або чаєм. Але чи знали ви, що ці напої — не єдині джерела природного кофеїну? Непогану дозу цього природного енергетику можна отримати і з нашого улюбленого смаколика — шоколаду. Якщо ви колись відчували ефект припіднятого настрою та припливу енергії після кількох шматочків шоколадки, то знайте, це не лише завдяки цукру. Саме речовини кофеїн і теобромін відповідальні за збуджуючий ефект та покращену концентрацію. Давайте розберемося, скільки ж насправді кофеїну у шоколаді, від чого це залежить та як на нас впливає.

Кофеїн у шоколаді

Так, справді, темний шоколад містить кофеїн. Але на відміну від кави чи енергетичних напоїв, які зазвичай пов’язують із високим вмістом кофеїну, його рівень в шоколаді є значно меншим, але все ж помітним для нашого організму. Кількість кофеїну в тій чи іншій плитці шоколаду залежить від багатьох факторів: відсотковий вміст какао-продуктів, різні виробничі процеси обрані брендами і кількість, яку ви споживаєте.

Ми також вже писали раніше про різницю між кофеїном у чаї та каві. Розуміння кількості кофеїну у тому чи іншому продукті та особливості його впливу на наш організм допоможуть вам уважніше стежити за його добовим споживанням.

В якому шоколаді більше кофеїну

Для того, щоб дізнатися, скільки кофеїну міститься в тому чи іншому сорті шоколаду застосуйте просте правило — чим темніший шоколад, тим більше в ньому кофеїну. Адже так само, як кавові боби, какао-боби, з яких виготовляють шоколад, також природньо містять невеликі дози цього натурального стимулятору.

Чорний шоколад містить 12 мг кофеїну на кожні 28 г продукту. Чорним шоколадом вважається той, що має від 50% до 100 % какао-продуктів у своєму складі.

Молочний шоколад містить 9 мг кофеїну на 52 г продукту. В Україні молочний шоколад повинен містити в собі не менше 25 % какао-продуктів і не менше 14 % молочних продуктів.

Білий шоколад має або зовсім незначну кількість кофеїну або не має її зовсім, через відсутність какао-продуктів у своєму складі.

Теобромін в шоколаді

Теобромін – це хімічна речовина – алкалоїд, що, так само як і кофеїн, міститься у бобах какао. Власне за своєю будовою та ефектом він близький до кофеїну. Теобромін стимулює серцеву діяльність, розширює судини серця та мозку, а також бронхи, посилює сечовиділення. А ще саме він надає чорному шоколаду його характерний гіркуватий присмак.

Теобромін може мати протизапальні властивості. Він може допомогти придушити кашель і іноді використовується для лікування астми та інших респіраторних захворювань.

Чорний шоколад містить 250 мг теоброміну на 50 г продукту.

Молочний шоколад містить від 125 мг і менше теобромін на 50 г продукту.

Білий шоколад не містить теоброміну, оскільки не містить і какао-продуктів.

шматочки шоколаду, цукор та інші дрібнички на столі

Вплив кофеїну на організм

Кофеїн стимулює нервову систему, покращує концентрацію та допомагає боротися зі сонливістю. Коли він досягає вашого мозку, найбільш помітним ефектом є покращена пильність. Ви починаєте почуватися менш втомленими. Саме завдяки цьому ефекту кофеїн є інгредієнтом препаратів для лікування або контролю сонливості, головного болю та мігрені.

Кофеїн може допомогти вашим спортивним досягненням. Якщо ви займаєтесь спортом на витривалість, наприклад бігом, їздою на велосипеді або плаванням, кофеїн може допомогти вам рухатися швидше та з меншим болем у м’язах. Деякі дослідження показують, що кофеїн може допомогти вашому тілу швидше відновитися після важких тренувань, виробляючи та відновлюючи запас палива під назвою глікоген.

Кофеїн підвищує артеріальний тиск та серцебиття. Кофеїн всмоктується зі шлунку та досягає найвищого рівня в крові протягом години або двох. Він може на короткий час підвищити артеріальний тиск. Вважається, що цей ефект пояснюється збільшенням адреналіну або тимчасовим блокуванням гормонів, які природним чином розширюють ваші артерії. Втім, у більшості людей немає тривалого впливу на артеріальний тиск.

Читайте також

Завантаження...