Сулугуні: що це за сир, чим він корисний та для яких страв підходить

Сулугуні

Серед усього розмаїття сирів буває важко обрати потрібний. Тож сьогодні розберемося, що це за сир сулугуні, які найкращі варіанти його застосування у кулінарії та чим він відрізняється від моцарели. Нагадуємо, що раніше ми писали про український сир будз та його особливості.

Що таке сулугуні

Сулугуні — це традиційний грузинський розсольний сир, який виготовляють із пастеризованого коров’ячого та рідше буйволячого молока або їхньої суміші. Злегка кислуватий та помірно-солоний на смак, сулугуні має щільну та пружну консистенцію, інколи з невеликою кількістю ямочок та пустот. Колір сиру може коливатися від білого до світло-жовтого.
Щоб обрати якісний сулугуні, зверніть увагу на його консистенцію: сир не повинен бути ламким та розпадатися на крихти, а також не мати гіркуватого посмаку.

Зазвичай головка сиру сулугуні має форму плаского диска, вага якого коливається від 500 г до 1500 г.

Для чого використовують сулугуні

  • Сулугуні прекрасно підходить для начинки пирогів, запіканок, домашньої піци, кутабів та звісно хачапурі. А також для начинки фаршированої картоплі та печериць. Такий сир чудово плавиться та формує красиву, рум’яну скоринку.
  • Шматочки сиру сулугуні панірують та смажать у фритюрі.
  • Ви можете додати такий сир до омлетів чи яєчні, гарячих бутербродів та сендвічів.
  • Додавайте сулугуні до салатів як альтернативу адигейському сиру або подавайте як нарізку.

Користь сиру сулугуні

Калорійність сиру сулугуні становить близько 295 ккал на 100 г продукту. У цих 100 г міститься 24 г — жирів, 24 г білка та 2 г вуглеводів.

Серед переваг сиру виділяють високий вміст кальцію, корисного для росту та міцності кісток і зубів, а також нігтів та волосся.

Сулугуні містить певну кількість амінокислот, корисних для імунітету, а також вітаміни А та В2 (рибофлавіну), що позитивно впливають на стан шкіри та зору.

Застереження. Сир сулугуні слід вживати у помірній кількості, адже він містить велику кількість солі та жирів, шкідливих для організму. Крім цього сулугуні містить лактозу. Дієтологи також рекомендують обмежити вживання сулугуні людям з хворобами нирок та сечовивідних шляхів, підвищеним холестерином та розладами травлення.

Яка різниця між сулугуні та моцарелою

Рівень солоності: моцарела має м’який нейтральний, «молочний» смак та містить зовсім невелику кількість солі, тоді як сулугуні належить до помірно-солоних сирів, концентрація солі в його складі може досягати 5-7 %.

Текстура. Сулугуні щільніший та більш жорсткий, порівняно із моцарелою.

Використання в кулінарії. Нейтральна та ніжна моцарела підходить для страв італійської кухні, салатів, закусок, капрезе, піци. Тоді як більш насичений за смаком та солоніший сулугуні підійде для страв грузинської та азербайджанської кухні, приготування на грилі, у фритюрі та запікання.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення