Експериментуємо з гарбузом. Рецепти від пирога до пасти і рулету

У мене є асоціація: якщо на полицях супермаркетів і базарах з’явився гарбуз, значить, сезон ароматних осінніх страв можна вважати відкритим. Гарбуз гарний тим, що зберігається практично до квітня, а також його можна заморозити кубиками і використовувати в рецептах, не розморожуючи. Мені дуже подобається цей овоч через свою універсальність, простоту, доступність і, звичайно ж, чудовий смак. До того ж, як зазначають дієтологи, гарбуз – це корисний продукт харчування.

Чим корисний гарбуз?

  • Гарбуз багатий бета-каротином. Цей антиоксидант наш організм перетворює у вітамін А, який необхідний для злагодженої роботи серця, легенів, нирок і щоб захищати організм від мікробів. Тільки уявіть, у 240 г гарбуза міститься приблизно 200% добової потреби організму у вітаміні А. Гарбуз можна використовувати у випічці, як начинку для вареників і равіолів та просто додавати карамелізовані шматочки в ранкову вівсяну кашу.
  • Продукти з високим вмістом вітаміну А знижують ризик деяких видів раку – раку легенів, наприклад. Саме тому гарбуз рекомендується включити в денний раціон. Причому такий ефект можливий саме від натуральних продуктів харчування, а не від добавок, що містять вітамін А. Я пам’ятаю з дитинства найпростіший і смачний десерт – натертий на крупній тертці гарбуз, яблуко й морква. Потім трохи цукру та дати 5 хвилин настоятися. Повірте, це дуже смачно, незважаючи на простоту приготування.
  • Гарбуз корисний і вмістом калію, який допомагає нормалізувати артеріальний тиск і знизити ризик інсульту. Гарбуз можна маринувати в соєвому соусі та часнику й готувати на грилі, а потім додавати сир фета та за бажанням руколу або салат айсберг.

Як приготувати гарбуз

Насправді, гарбузу й зовсім не потрібна термічна обробка, головна умова – вибрати солодкий овоч, потім порізати кубиками і додати в салат із овочів. Також гарбуз можна варити, готувати на грилі, запікати в духовці і навіть смажити на пательні – усе залежить від ваших смакових уподобань. Також можна із цього овочу вичавити сік і зробити фреш.

Із чим поєднується гарбуз?

Вдалих смакових поєднань у гарбуза достатньо багато. Так гарбуз ідеально поєднується з корицею, вершками, вершковим маслом і оливковою олією, імбиром, сухими гарбузовим насінням, ваніллю, чебрецем, часником, пармезаном і апельсином. Не менш вдалим доповненням стане чорний мелений перець, цибуля й лимон. Гарбуз також поєднується з м’ясом і рибою, а також практично зі всіма овочами.

А тепер переходимо з теорії до практики.

Гарбузовий пиріг із сиром

Тыквенный пирог с творогом

Я помітив за собою, що частіше печу пироги саме в холодну пору року. Думаю, тому що хочеться якось зігрітися та з’їсти більш калорійну їжу. І найпопулярніший продукт осені – звичайно ж, гарбуз. Незважаючи на те, що цей овоч довго зберігається, я йду на невелику хитрість – очищаю від шкірки і кісточок, ріжу на середні однакові квадратики і заморожую. Потім просто дістаю необхідно мені кількість, а для деяких рецептів навіть не треба розморожувати. А зараз ділюся рецептом пирога з гарбузом і сиром. Його дуже легко готувати, хоч і не дуже швидко. У мене на приготування пішла 1 година 20 хвилин.

Інгредієнти:

  • 500-600 г гарбуза
  • 350 г сиру 9% жирності
  • 1 ч. л. кориці
  • 100 г цукру
  • 2 ст. л. кукурудзяного крохмалю
  • 2 яйця
  • 300-350 г цукрового печива
  • 150-170 г вершкового масла
  1. Візьміть гарбуз і очистіть від насіння. Візьміть шматок, вагою 500-600 г і запечіть його при температурі 200 г 30-40 хвилин. Потім ложкою виберіть м’якоть і перекладіть у чашу блендера. Перебийте до однорідної маси.
  2. Далі візьміть 350 г сиру, з’єднайте з 100 г цукру, 2 ст. л. кукурудзяного крохмалю, 2 яйцями і 1 ч. л. кориці, перемішайте до однорідної консистенції. Щоб маса вийшла повітряною, я використовував К-подібну насадку кухонної машини.
  3. Тепер до сирної маси необхідно додати пюре з гарбуза. Добре перемішайте.
  4. Переходьте до печива. Візьміть 300-350 г і перебийте в крихту, а потім додайте 150-170 г м’якого вершкового масла. Добре перетріть. Це основа пирога.
  5. Беріть форму, викладайте в неї масляну крихту і робіть основу для пирога, а потім наповніть її гарбузово-сирною масою. Поставте запікатися на 40-50 хвилин при температурі 180 градусів.

Приготуйте й ви гарбузовий пиріг із сиром.

Курячий рулет із гарбузом і родзинками

Куриный рулет с тыквой и изюмом

Для курячого рулету можна придумати будь-яку начинку. Абсолютно будь-яку. Мій варіант – гарбуз із родзинками і французькою гірчицею. Вийшло дуже смачно, а все тому, що в рецепті я домігся балансу смаку – коли поєднується солоне, гостре, кисле й солодке. Спробуйте і ви приготувати. І так, цей рулет потрібно не просто запікати. Дивіться покроковий рецепт.

Інгредієнти:

  • 1 куряче філе
  • 200 г гарбуза
  • 1 ст. л. французької гірчиці
  • ½ лимона (цедра і сік)
  • 1 ст. л. родзинок
  • 1 ст. л. меду
  • сіль і перець до смаку
  1. Візьміть 1 куряче філе, зачистіть і розріжте вздовж, але не прорізаючи до кінця. Потрібно, щоб філе розкрилося «метеликом». Потім накрийте його харчовою плівкою і відбийте, але робіть це так, щоб філе не розривалося.
  2. Після приберіть плівку, посоліть і поперчіть до смаку. А потім із одного боку, внутрішнього, змастіть філе 1 ст. л. французької гірчиці. Якщо хочете, щоб рулет вийшов більш пікантний, можна додати 1 ст. л. міцної гірчиці.
  3. Візьміть 200 г очищеного від шкірки і насіння гарбуза і натріть на крупній тертці, а потім рівномірно розподіліть по всій поверхні майбутнього курячого рулету. Полийте 1 ст. л. меду.
  4. Додайте зверху 1 ст. л. родзинок. Останній можете попередньо замочити, але я так не робив, щоб заощадити час.
  5. Натріть цедру з половини лимона і додайте в рулет, а також зверху полийте соком.
  6. Тепер акуратно звертайте рулет. Беріть харчову плівку й обертайте нею рулет у 5-6 шарів. Упаковка повинна вийти герметичною.
  7. Викладайте рулет у форму для запікання, наливайте в неї воду так, щоб вона повністю покрила рулет. Накривайте форму фольгою та ставте запікатися на 1 годину при температурі 160 градусів. Важливий момент: якщо ви не накриєте форму фольгою, то плівка може розплавитися.

Після приготування, рулет поставте під гніт на 2-3 години, а потім розвертайте і нарізайте шматочками.

Докладний рецепт за посиланням.

Крем-суп із гарбуза

Крем-суп из тыквы

Я обожнюю крем-супи за можливість експериментувати. У цій страві можна поєднувати різні овочі: баклажани, кабачки, картоплю, батат, селеру, моркву, цибулю й навіть буряк із томатами. Додавати м’ясо, рибу або морепродукти. Більш того, крем-суп дуже важко зіпсувати, бо овочі можна додавати порційно, перебивати блендером, пробувати, а потім додавати знову. Осінь у мене завжди асоціюється з гарбузовим крем-супом. Приготуйте і ви за моїм рецептом.

Інгредієнти:

  • 300 г гарбуза
  • 2 картоплі
  • 500 мл молока
  • 1 морква
  • 1-2 гілочки базиліка
  • гарбузове насіння до смаку
  • сіль і перець до смаку
  1. Візьміть моркву, 2 картоплі і 300 г гарбуза – очистіть і наріжте невеликими однаковими шматками. Перекладіть овочі в сотейник, посоліть і поперчіть до смаку.
  2. Овочі в сотейнику залийте 400 мл молока, ставте на вогонь і варіть до готовності.
  3. Після перебийте все блендером. У вас залишилося ще 100 мл молока, додайте і знову сотейник поставте на вогонь. Доведіть до кипіння.
  4. Після можна розливати по тарілках, додавати свіжі листочки базиліка і гарбузове насіння.

Гарбуз із оселедцем

Тыква с сельдью

Оселедець на часточках картоплі, мабуть, найбільш класична подача цієї риби. Ще подають на брускетах або просто на чорному хлібі. Щоосені я експериментую зі стравами з гарбуза і подумав, а що, якщо подати оселедець із гарбузом? Якщо уявити таку страву, то в голові буде крутитися: «Це дуже дивно». Але варто спробувати – і враження відразу зміниться. Це я вам говорю з особистого досвіду.

Інгредієнти:

  • 200 г гарбуза
  • 200 г філе слабосолоного оселедця
  • 2 ст. л. оливкової олії
  • 100 мл натурального йогурту
  • сіль і перець до смаку
  1. Візьміть 200 г гарбуза та наріжте невеликими шматочками. Приблизно такими, якби в рецепті був не гарбуз, а картопля. Деко застеліть пергаментним папером, викладіть на нього гарбуз, скропіть 2 ст. л. оливкової олії та ставте запікатися на 15 хвилин при температурі 180 градусів.
  2. Дістаньте приготовлений гарбуз, викладіть на тарілку та дайте повністю охолонути. Потім на кожен шматок викладіть порізане філе оселедця.
  3. Зробіть заправку: у 100 мл йогурту додайте сіль і перець. Соусом полийте гарбуз із оселедцем.

Докладний рецепт за посиланням. 

Паста з гарбузом і беконом

Паста с тыквой и беконом

Найпопулярніша страва з гарбуза – це запечений гарбуз у духовці з цукром і вершковим маслом. Максимум – крем-суп. Але, насправді, із гарбуза можна приготувати багато цікавих страв. Одна з моїх улюблених – паста з гарбузом і беконом. Незвичайне поєднання, але, повірте мені, воно ідеальне. Для цього рецепта потрібен солодкий гарбуз. Якщо не розбираєтеся в сортах, просто спробуйте м’якоть свіжого гарбуза. Якщо вона солодка, значить і після термічної обробки буде солодкою.

Інгредієнти:

  • 400 г гарбуза
  • 3-4 томатів чері
  • 1 зубчик часнику
  • 3-4 смужки бекону
  • 2-3 гілочки базиліка
  • 250 г спагеті
  • 3-4 ст. л. оливкової олії
  • 40 г сиру пармезан
  • 1 дрібка кориці
  • сіль і перець до смаку
  1. Візьміть пательню, розігрійте та викладіть на неї 3-4 шматочки бекону. Обсмажуйте 5-7 хвилин із обох сторін. Потрібно домогтися того, щоб бекон став хрустким. Але, якщо вам подобається більш м’який варіант, готуйте 3-4 хвилини.
  2. Далі переходьте до гарбуза: розріжте навпіл, очистіть від насіння та відріжте шматок 400 г. Не очищайте від шкірки. Посоліть і поперчіть шматок, полийте оливковою олією, а всередину викладіть розчавлений часник. Деко застеліть пергаментним папером і викладіть на нього гарбуз. Мені подобається більш насичений аромат гарбуза, тому я можу додати ще більше часнику та зверху поперчити. Поставте запікатися на 15 хвилин за температури 220-240 градусів.
  3. Поки гарбуз готується, відваріть 250 г спагеті в підсоленій воді. Варіть на хвилину менше, ніж зазначено в інструкції, тоді спагеті будуть добре тримати форму. І, як відзначають дієтологи, тоді їх глікемічний індекс буде нижчим.
  4. Коли гарбуз стане м’яким, дістаньте його з духовки і за допомогою ложки відокремте м’якоть.
  5. Спагеті висипте в миску, додайте м’якоть гарбуза, 3-4 томати чері, 3 ст. л. оливкової олії, а бекон поламайте руками і теж додайте до пасти. Томати чері я додаю цілими, але ви можете порізати навпіл.
  6. Викладайте пасту на тарілки, посипайте дрібкою кориці, а зверху натріть пармезан і прикрасьте свіжими листочками базиліку.

Докладний рецепт за посиланням. 

Готувати – це просто!

Читайте також

Завантаження...