
І святковий настрій з’являється. Різдвяний штолен без дріжджів
- Автор
- Євген Клопотенко

Хочете відчути атмосферу й аромат свята прямо зараз, приготуйте різдвяний штолен. Не переймайтеся, що це довго й складно, бо його зможе приготувати навіть новачок, скориставшись нашим перевіреним покроковим рецептом. Аромат і смак цього святкового десерту неабияк потішить вас цього грудня.
Готуємо штолен без дріжджів
У класичному рецепті тісто роблять на дріжджах та випікають мінімум за тиждень до свята, щоб штолен настоявся. Ви можете приготувати штолен з марципаном за таким методом. Однак у сучасному темпі життя не завжди є можливість готувати страву аж так заздалегідь. Або ж може захотітися того штолена от тут і зараз. Саме тому ми зробили рецепт без дріжджів, якщо вам штолен потрібен “на сьогодні”. Виходить не менш смачно, хоч і трішки інакше.
Смачні інгредієнти штолена
Чим більше сухофруктів, тим багатший смак штолена. Та й текстура його міняється, стає наче в’язкішою. Ми використовуємо цукати, родзинки та в’ялену вишню. Ви можете замінити цукати іншими сухофруктами, наприклад курагою, фініками чи чорносливом, додати сушену журавлину чи цукати з гарбуза. До сухофруктів також варто додати горіхи, мигдаль чи волоські. А ще ми радимо замочити їх на кілька годин у віскі чи ромі, щоб смак був насиченіший.
Чи можна замінити в штолені масло й алкоголь
Почнімо з масла, воно є одним із обов’язкових інгредієнтів цієї випічки, котрий забезпечує ніжність тіста. На олії гарної текстури не вийде, штолен не буде пухким. Алкоголь своєю чергою так само надає випічці характерного святкового смаку. Тим паче, за час випікання сам алкоголь вивітрюється. Якщо ж алкоголю немає чи ви не вживаєте його принципово, радимо додати 3-4 краплі ромової есенції, котру можна придбати у великих супермаркетах.
Зберігання штолену
Скоріше за все, зберігати штолен не треба буде – розлетиться він миттєво. Якщо ж потреба в зберіганні таки є чи ви хочете настояти випічку, загорніть штолен у пергамент і зберігайте за кімнатної температури впродовж 1 тижня.
Як приготувати штолен
Інгредієнти
Штолен: покроковий рецепт






Процес приготування штолена - дивіться у відео
ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.
Передплати прямо заразІ святковий настрій з’являється. Різдвяний штолен без дріжджів
Інгредієнти
Follow The Directions
Штолен: покроковий рецепт

Дістаньте з холодильника вершкове масло заздалегідь, щоб воно стало кімнатної температури. Перетріть через дрібне сито кисломолочний сир. В миску викладіть 50 г цукатів, 50 г родзинок та 50 г в’яленої вишні. Залийте 100 мл коньяку чи рому та дайте настоятися 20 хвилин. Потім увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів. Перебийте 50 г смаженого мигдалю до борошна у блендері чи кавомолці.

Зробіть тісто. В мисці змішайте 300 г борошна, 150 г цукру, 100 г цукрової пудри, ½ ч. л. меленого кардамону, 1 ч. л. розпушувача та 1 ч. л. ванільного цукру. Перемішайте ложкою. Додайте яйце, 150 г кисломолочного сиру 9%, 100 г розм’якшеного вершкового масла 82,5% та сік половини апельсина.

Злийте з цукатів зайву рідину і додайте їх до тіста. Добре вимісіть його, щоб всі інгредієнти рівномірно розподілилися.

Натріть цедру з одного апельсина та додайте в тісто цедру одного апельсина.

Сформуйте штолен у формі довгастої хлібини та викладіть на деко, застелене пергаментом. Випікайте 40-45 хвилин за температури 180 градусів.

Поки штолен випікається, приготуйте сироп. Змішайте в сотейнику 100 г цукрової пудри та 150 мл води, додайте 3 зірочки бодяну та варіть сироп на мінімальному вогні 10 хвилин. Потім зніміть з вогню та дайте остигнути. Дістаньте з духовки готовий штолен, залиште охолоджуватися, а вже потім просочіть його сиропом – полийте ложкою чи щедро змастіть кулінарним пензликом. Посипте штолен цукровою пудрою та за бажанням цедрою апельсина.
Нові рецепти

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.
Передплати прямо заразНовини
Покупки місяця
Сімпл кукінг
модулів, щоб почати готувати в задоволення


Відгуки про рецепт