Люди зазвичай поділяються на три категорії: ті хто любить чуку, ті, хто її ненавидить і нарешті ті, хто уникає навіть пробувати цю дивну зелену штуку. Якщо ви належите до останніх, давайте разом розбиратися, що ж це за продукт. Хто зна, можливо ви зміните думку та за наступних відвідин магазину наважитися на експеримент.
Для поціновувачів японської кухні ми також раніше писали про васабі, та як його виготовляють насправді.
Що таке чука
Чука, хіяше вакаме або чука вакаме — це салат з їстівних морських водоростей вакаме або Унарії перистої. Унарія — вид бурих ламінарних водоростей, що зростають у прибережних зонах Японії, Китаю та Кореї. Після “вилову” рослин з води, їх бланшують для кращого збереження смаку, а потім висушують або заморожують для експорту за кордон. Слово ж «Чука» в перекладі з японської означає «Китай», вказуючи на китайське походження страви.
Для приготування салату, підготовлені водорості вакаме змішують з соєвим соусом, міріном, цукром, кунжутною олією, перцем чилі та кунжутом. Інколи додається ще деревний гриб.
У 100 г свіжих водоростей вакама міститься лише 40 ккал, а сама рослина на 80 % складається з води. Втім, число калорій змінюється, залежно від кількості та інгредієнтів соусу, яким заправлено салат. Так, зазвичай калорійність чуки становить 150-190 ккал на 100 г. Дізнатися точну поживну цінність продукту можна на звороті його пакування.
Яка на смак чука
Чука на смак водночас солодкувата та солона, має “морський” посмак та ноти “умамі”. На відмінну від “морської капусти”, не має вираженого смаку та аромату йоду, що і робить цей салат з водоростей таким популярним. Страва також має цікаву текстуру – хрумку та пружну.
Як правильно їсти чуку
Салат з морських водоростей чука продається в Україні вже готовим до вживання, тобто доповненим всіма необхідними інгредієнтами.
Хіяше вакаме може бути легкою закускою або снеком, подаватися разом з рисом як гарнір до страв з рибою та морепродуктами. Крім цього, чуку також можна використовувати як інгредієнт складніших салатів, наприклад поєднуючи її з огірком та авокадо. Ну і звісно, якщо любите та вмієте готувати суші чи роли самотужки, спробуйте поєднати їх з цим салатом. Ще одним цікавим способом подачі хіяше вакаме є поєднання з горіховим соусом та скибкою лимона.
У продажі також можна знайти сушені водорості вакаме. Щоб приготувати з них салат, рослину слід замочити у мисці з чистою водою мінімум на 10 хв. Далі відцідіть вакаме від води та заправте традиційним для чуки соусом.