Неймовірно, як всього дрібка правильно підібраної пряності може змінити страву. Вона здатна розкрити знайомі продукти з непізнаного раніше боку. Часто змушує зізнатися, що в цю мить ви відчуваєте не просто захоплення – виникає враження, що раптом потрапили на сьоме небо, та готові повернутися лише за черговою порцією, аби знову поринути в насолоду. І я не перебільшую. Ефект від пряностей мені добре знайомий, тому я вас постійно закликаю пробувати, експериментувати та знаходити нові цікаві поєднання. І зараз буде зізнання в любові до орегано. Подивіться, чи є ця пряність у вас на поличці зі спеціями. Так? Чудово. Тоді наразі ви дізнаєтеся, в які страви можна додавати. Ні? Якби смакові рецептори могли плакати, вони б точно зараз це зробили. Терміново виправляйте ситуацію – йдіть купувати орегано. Також для урізноманітнення смаку страв, у пригоді стануть види перців, бо не чорним єдиним.
Що таке орегано
У відділі приправ та спецій ви точно зустрінете сушений орегано в пакованні, на якому намальована гілочка з яскравими зеленими листочками. Зовні вона нагадує нашу рідну м’яту. А у великих супермаркетах цілий рік продаються свіжі зелені пучки, які добре зберігаються в холодильнику на поличці для овочів та фруктів. Орегано – це трава, яка має дуже інтенсивний аромат та смак, тому достатньо дрібки-дві сушеної або 4-5 листочків свіжої, щоб підкреслити смак страви, або надати їй виразності. У орегано пряний, гострий з гіркуватим шлейфом смак, а аромат настільки сильний, що, якщо вам зав’язати очі, ви знайдете орегано серед інших.
Як використовувати орегано
Свіже листя орегано має насиченіший та інтенсивніший смак та аромат, ніж сушений. Тому рекомендую додавати його менше. Для страв використовують лише листя, бо стебла просто не прожувати. Але не поспішайте їх викидати. Вони стануть у пригоді, якщо ви готуєте овочевий або м’ясний бульйон. Зв’яжіть гілочки нитками та опустіть в каструлю зі всіма інгредієнтами, а після приготування вийміть. Пам’ятайте, що своїм виразним ароматом вони можуть затьмарити основний смак, тому не використовуйте великий пучок, достатньо буде всього 2-3 стебла для отримання тонкого вишуканого смаку.
Листя для використання зривають зі стебел, миють, обсушують паперовим рушником, а потім або додають цілими, або дрібно січуть. Класти у страву їх треба на початку приготування. Смак та аромат орегано не «губиться» за термічної обробки. Тож можете сміливо варити чи тушкувати.
За бажанням ви можете додати листочки й при подачі страви. Наприклад, ними можна посипати готову пасту. Просто і легко змінюючи звичний смак.
В період цвітіння трави, також використовують і її квіти, вони їстівні.
Сушений орегано має більш тонкий смак, тому не перетягне на себе всю увагу, за умови, що ви додасте його небагато. З такою приправою все просто: купуєте в супермаркеті та використовуєте по дрібки-дві в улюблені наїдки. А потім щільно закриваєте паковання, щоб не вивітрювався аромат. Чи ще краще – пересипте пахку траву у скляні баночки з щільними кришками. Підпишіть, що це за пряність, щоб не переплутати, і вкажіть кінцевий термін придатності.
В які страви додавати орегано
Орегано – універсальна пряність, тому її додають в м’ясні, рибні та овочеві страви, в хлібне та кексове тісто, для приготування маринадів та ароматизації різноманітних алкогольних лікерів. А в Італії ви майже не знайдете ресторанчиків та піцерій, які б не додавали цю ароматну спецію для приготування соусів для піци чи пасти.
Якою приправою можна замінити орегано
Доволі часто орегано плутають з майораном – теж невеличке листя на гілочках. Їх висушують, дрібнять та перетворюють в сушену ароматну пряність. Візуально дуже складно розрізнити, якщо не прочитати паковання на сушених пряностях або етикетку на свіжих пучках. Але розберімося. Майоран – це той самий рід, що й орегано, але інший вид. Він має м’якіший та солодший смак і посмак деревини. Та й аромат не такий різкий. Тому якщо у вас є необхідність замінити орегано чи ця пряність закінчилася, сміливо використовуйте майоран. Повірте, різницю у стравах відчує лише дуже прискіпливий гурман. Ще можна замінити орегано зеленим базиліком або чебрецем. Ну якщо вам потрібна заміна, бо, як на мене, орегано – вартий бути у вашому наборі пряностей. Тож не відкладайте свої експерименти з пахкими травами. Користуйтеся і насолоджуйтесь. І для урізноманітнення смаків, дізнайтеся, чим корисний кмин та в які страви його додавати.