Я не втомлююсь повторювати, що спеції роблять яскравішими смак наших страв і нашого життя. І хочу, щоб у приготуванні ви не обмежувалися лише стандартними сіллю та перцем, а надавали різних відтінків своїм кулінарним шедеврам за допомогою спецій, бо недарма ж колись вони вважалися ціннішими за золото! Тому я вирішив, що буду розповідати вам про різні їх види та застосування, щоб ви не боялися експериментувати. Ми з вами вже знаємо, що таке коріандр та куди його можна додавати, а зараз хочу поговорити про каррі.
Що таке каррі?
Ця оранжева пряність надасть не лише яскравого смаку, а й відповідного кольору вашим стравам. Її використання дуже широке: від яєчні до смаженої картоплі та м’ясних страв. Каррі – це загальний термін для опису великого спектру спецій, поєднаний в одній суміші. Часто його плутають з індійським каррі, але в традиційній кухні цієї країни це назва гострої м’ясної чи овочевої страви, часто із додаванням кокоса і томатів.
З чого складається приправа каррі?
Порошок каррі зазвичай має у своєму складі куркуму, імбир, кмин та чорний перець, інколи з додаванням кориці й часнику, насіння фенхелю та гірчиці, коріандру, гвоздики тощо. Насправді сумішей існує велика кількість, але практично всі їх об’єднує саме куркума. Спеція каррі характеризується пряним смаком з легкою гостротою, яка додає глибини всім продуктам, до яких торкається. В залежності від кількості перцю суміш може бути більш чи менш гострою.
Термін придатності порошку каррі становить 3-4 роки. Зберігайте спеція в герметичній ємності, у сухому і темному місці.
До яких страв додається каррі?
Каррі можна додавати до супів, соусів, маринадів, приправляти нею смажені чи тушковані овочі, супи-пюре. Добре поєднується вона і з яйцями, картоплею та бобовими, то ж спробуйте додати дрібку до хумусу, яєчного салату чи омлету.
Каррі гарно працює разом з рідиною, наприклад, з бульйоном, йогуртом, кокосовим молоком. Можна попередньо змішати спецію з ними, а вже потім додавати безпосередньо у страву. Так порошок краще розподіляється та проникає в інші інгредієнти. Також зауважу, що найкраще за все каррі розкриває свій смак під час тривалого приготування, тому для тушкування ця спеція підходить просто ідеально.
Корисні і шкідливі властивості каррі
У порошку каррі використовується багато різних спецій, кожна з яких має як свої переваги для здоров’я, так і потенційні ризики. Якщо взяти за орієнтир базовий склад, то можна виділити деякі з них.
Корисні властивості каррі. Спеція може допомогли контролювати рівень цукру в крові завдяки вмісту куркуміну. Також каррі здатна підтримувати здоров’я травлення через ту ж саму куркуму та імбир, поліпшувати здоров’я серця та знизити рівень холестерину.
Шкідливі властивості каррі. Цієї спеції краще уникати людям, які мають захворювання жовчного міхура. Також куркума, що є основним елементом каррі, може спричинити здуття живота, перешкоджати дії деяких лікарських препаратів.
Тож якщо маєте сумніви щодо вживання цієї спеції, спочатку порадьтеся з лікарем або почніть додавати її до страв потроху, відслідковуючи відчуття.
Я дуже раджу вам піти в магазин прямо сьогодні та придбати цю чарівну спецію. Додайте її до наступної страви, яку будете готувати, й ви будете здивовані, як вона змінить звичний вам смак на краще!