Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами

Холодець зі свинини та курки до свята. Українські драглі від Євгена Клопотенка

Драглі

Холодець здавна готували до зимових свят і вже напередодні Різдва чи Нового Року домівки українців наповнювалися чарівним ароматом наваристого м’ясного бульйону. Вважається, що історія холодцю чи драглів, як страву називають в деяких регіонах України, сягає аж середньовіччя! Приготування ж холодцю це досить довгий і копіткий процес, до якого господині ставилися з особливою уважністю, а рецепт передавався з покоління в покоління. Але час іде, з’являються нові продукти та технології.  Щоб скоротити час приготування і застигання холодцю — ми додали в нього трохи желатину. Повірте, страва виходить не менш смачною та корисною, але загусне уже через 4 години. Подавайте з міцною гірчицею або тертим хріном і насолоджуйтеся. 

З чого варити холодець

Готувати холодець можна з курятини, свинини, яловичини, індичатини  або ж поєднувати ці види м’яса. Наприклад, можете переглянути наш холодець зі свинини, рецепт лише з одного виду м’яса. Головне, що потрібно пам’ятати: завжди використовуйте частини мʼяса де міститься багато природного желатину, наприклад свиняча нога, або курячі ніжки. Важливо, щоб в обраному шматочку були присутні кістки та з’єднувальні тканини. Довге приготування вивільняє желатин із хрящів та кісток, завдяки чому холодець і застигає. 

Чи потрібно додавати желатин до холодцю

Додавати желатин зовсім не обов’язково, адже якщо використовувати частини м’яса з  великим вмістом желюючих речовин, то холодець застигне й так. Використання ж желатину просто прискорює процес та є гарантією того, що в вас він обовʼязково застигне як треба. Якщо ви готуватимете холодець вперше, радимо ми радимо все ж додавати желатин, як вказано в рецепті. 

Корисні поради з приготування холодцю

  • Щоб бульйон вийшов прозорим, після закипання зробіть середній вогонь: нам потрібно, щоб м’ясо томилося. Обов’язково знімайте піну та не нехтуйте кроком з проціджуванням бульйону. 
  • Додавайте ароматні спеції: лавровий лист та чорний перець горошком для посилення аромату. На цьому етапі в оселі вже буде відчуватися свято, бо запах дійсно неймовірний. 
  • Зверніть увагу, сіль слід додавати уже в готовий бульйон.
  • Курка готується швидше, тому, щоб вона не переварилася, вийміть її раніше. Свинині треба більше часу, вона має бути м’якою та добре розриватися на волокна руками.
  • Холодець зберігається в  холодильнику зазвичай 3-4 доби. 

Як приготувати холодець зі свинини та курки

Приготування 2 години 30 хвилин
Порції 8
Складність Легко

Інгредієнти

500 г свинини  (лопатка або задня частина)
6 курячих гомілок 
30 г желатину (порошок) 
150 мл води для замочування желатину 
2,5 л води  
5 голівок часнику 
4-5 лаврових листів
5-6 горошин чорного перцю
20 г солі  
гірчиця (для подачі) 

Холодець зі свинини та курки: покроковий рецепт

Крок 1
Увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів. Загорніть 5 голівок часнику у фольгу – кожну окремо, викладіть у форму для запікання та поставте в духовку на 30 хвилин. Він має стати м’яким.
Крок 2
Зачистьте 500 г свинини від плівок та зайвого жиру. Перекладіть в каструлю, додайте 6 курячих гомілок та залийте 2,5 л води.
Крок 3
Доведіть до кипіння на великому вогні, зніміть пінку, додайте 4-5 лаврових листів і 5-6 горошин чорного перцю. Зробіть маленький вогонь. Курячі гомілки варіть 60 хвилин, а потім дістаньте. Готовність свинини перевірте через 1,5 години. Дістаньте шматочок та розділіть на волокна. Якщо м'ясо м’яке, воно готове.
Крок 4
Всипте в миску 30 г желатину та залийте 150 мл води кімнатної температури. Залиште набухати на 15 хвилин.
Крок 5
Запечений часник дістаньте з духовки, очистьте від лушпиння та перетріть через дрібне сито.
Крок 6
М’ясний бульйон процідіть, щоб він був прозорий, додайте часник та 20 г солі. Спробуйте його, він має бути трішки солонуватим. І поки він гарячий, додайте замочений желатин та перемішайте, щоб він розійшовся.
Крок 7
М'ясо розділіть на волокна та викладайте у тарілки. Залийте бульйоном та залиште охолоджуватися за кімнатної температури. Потім переставте в холодильник для стабілізації мінімум на 4 години, а краще – на ніч.
Крок 8
Готові драглі подавайте з гірчицею чи хріном. Ідеально вони смакують і з гарніром з картопляного пюре. Але тут я не наполягаю, смакуйте, як вам заманеться.

Процес приготування драглів дивіться у відео

Ставте нам питання й пишіть коментарі. Ми проробляємо кожен рецепт, перш ніж поділитись з вами, тому нам важливо розуміти чи все у вас виходить. Якщо щось пішло не так, ми обовʼязково допоможемо.
оЦІНІТИ РЕЦЕПТ:
17.9 / 5 (87 голосів)

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Максимальний розмір файлу для завантаження: 10 MB. Ви можете завантажити: зображення. Drop files here


Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення