Українське сільське господарство вже давно вийшло на рівень вирощування продуктів, про існування яких ще років двадцять чи тридцять назад мало хто задумувався. Серед екзотичних рослин опинився схожий на квітку артишок, який готують та вживають як овоч. Нам стало цікаво, як саме це роблять та чому артишок вважається корисним продуктом.
Якщо вам цікава тема незвичних овочів та фруктів, нещодавно ми розповідали, що таке тамаринд, який він на смак та як його вживають.
Що таке артишок
Артишок — це багаторічна трав’яниста рослина з родини Айстрових. Він відомий своїми великими квітковими головками. Артишок зазвичай використовують у кулінарії як делікатесну страву через його незвичайний тонкий смак та унікальну текстуру.
Артишок популярний в країнах Середземномор’я, особливо в Італії, Іспанії та Франції. Його також вирощують у США, переважно в штаті Каліфорнія. А в Україні рослину культивують окремі фермери, приватні фермерські господарства, родинні ферми та особисті присадибні господарства.
Корисні властивості артишоку
Артишоки багаті на клітковину, вітаміни (особливо вітамін C і K) та мінерали (калій, магній, залізо). Вони також містять антиоксиданти, які допомагають боротися зі старінням та запобігають різним захворюванням. Ця рослина покращує процес травлення, допомагає знизити рівень холестерину, стабілізує рівень цукру в крові та підтримує роботу імунної системи.
Який на смак артишок
Смак артишоку доволі цікавий, бо він включає багато різних відтінків. Він може злегка нагадувати горіхи або соняшникове насіння. Деякі люди відчувають у ньому легку солодкість. При правильному приготуванні артишок стає ніжним і соковитим. Його листя має щільну текстуру, але при цьому вони досить м’які та легко жуються.
У смаку артишоку також відчуваються легкі землисті ноти, схожі на смак спаржі чи вареної картоплі. Цей незвичайний присмак доповнюється вершковою текстурою серцевини, що надає стравам особливий характер. Деякі сорти артишоку можуть мати ледь відчутну гіркуватість, але найчастіше це відбувається, коли овоч неправильно приготують.
Як готують артишок
Артишок має декілька частин, які зазвичай використовуються в їжу:
- Суцвіття (серцевина) — найсмачніша і найніжніша частина рослини, розташована в центрі квітки.
- Листя (пелюстки) — м’ясисте та щільне, його їдять, занурюючи у соус і згризаючи м’яку частину.
- Стебло також їстівне і може додаватися до страв.
Смак артишоку добре поєднується з багатьма іншими продуктами, такими як часник, трави, сир, морепродукти та різні соуси. Артишок можна смажити, запікати, готувати на парі або фарширувати, і в кожному випадку його смак розкривається по-різному. В кулінарії артишок використовують як інгредієнт у салатах, пастах, піці тощо.