Багато факторів відіграють роль у здоров’ї нашого мозку: достатня кількість сну, регулярне фізичне навантаження, якість стосунків з навколишній людьми. Але найважливіша річ, якій потрібно приділити особливу увагу – це наш раціон.
Виявляється, є продукти, що покращують нашу пам’ять і настрій, а також зменшують неприємне відчуття “брейн фог”, або “запаморочення мозку”.
На думку дієтолога та особистого тренера Мері Сабат для покращення когнітивних функцій мозку нам потрібно додати в раціон більше жирної риби.
Яка риба вважається жирною? Це лосось, форель, анчоуси, оселедець, скумбрія, чорна тріска, сардини, блакитний тунець і смугастий окунь, адже вони мають високий вміст омега-3 жирних кислот, зокрема EPA (ейкозапентаєнова кислота) та DHA (докозагексаєнова кислота), які необхідні для здорового функціонування мозку. До того ж жирна риба – один з продуктів, які знижують тривожність.
Найпростіший та досить бюджетний спосіб додати до свого меню жирну рибу – запечена скумбрія. Це дуже смачно і простою
Жирна риба і здоров’я мозку
То чому ж жирна риба така корисна як для нашого тіла, так і для розуму?
Білок. Жирна риба – це не тільки розкішний смаколик, але й одне з найздоровіших джерел білка, який необхідний для виживання і відновлення кожної клітини нашого тіла.
Жирні кислоти. Омега-3 жирні кислоти, особливо DHA, відіграють вирішальну роль у підтримці структури та функції клітин мозку. Вони є невід’ємними компонентами клітинних мембран, у тому числі в нейронах мозку.
До того ж якщо ви страждаєте від тривожності, вам також не зайвим буде збільшити вживання жирної риби. Існують наукові дослідження, котрі підтверджують позитивний вплив омега-3 жирних кислот на полегшення симптомів тривожних розладів.
Нарешті, жирна риба – це чудовий варіант, якщо ви хочете зменшити відчуття так званого “запаморочення мозку”, з котрим багато з нас зіткнулися після Covid-19. Омега-3 жирні кислоти можуть покращити кровообіг та зв’язок між клітинами мозку.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.