В якийсь момент антипригарні сковорідки стали настільки популярними, що витіснили решту видів пателень. Мовляв, смажити на них зручніше, вони легші, за ними легше доглядати. Однак правда в тім, що їхні переваги часто дуже короткотривалі, натомість сталеві пательні завжди були й будуть річчю, що служить десятиліттями. І не варто боятися цього виду сковорідок, адже на них можна готувати навіть те, що ви звикли готувати лише на антипригарній.
Переваги сталевих сковорідок
Ми радимо вам придбати якісну дорогу сталеву пательню з вуглецевої чи нержавіючої сталі. І та, і та однаково зручні та довговічні, і ті, і ті використовують на професійних кухнях.
Пательні з вуглецевої сталі легкі й практичні та майже вічні. Ви можете використовувати їх на плиті будь-якого типу включно з індукцією, а також ставити їх у духовку й навіть на вогонь. Також на сталевих сковорідках можна використовувати будь-які девайси, навіть різати ножем прямо на ній – вона не постраждає. Пательні з нержавіючої сталі так само можуть використовуватися з будь-якими девайсами, однак вони не завжди підходять для індукційних плит. Натомість майже всі нержавіючі сковорідки підходять для посудомийки, а от ті, що з вуглецевої сталі – ні.
Головна перевага сталевих сковорідок перед антипригарними полягає в тому, що вони довговічні, а ті, що з покриттям, живуть не довше 2 років за умови бережного використання. Будь-які види покриття сковорідок можуть бути пошкодженими буквально за пару перегрівів або ж необережного контакту з металевими девайсами. Такі пательні більше не матимуть своїх властивостей і будуть липнути. Тож навіть найдорожча антипригарна пательня – це 2 роки, а сталева – річ, яку ви зможете дітям передати.
Як готувати на сталевих сковорідках
По-перше, після покупки сталеву сковорідку потрібно прокалити. Для цього налийте на неї невелику кількість олії та нагрійте пательню до димлення олії. Пересмажене масло відразу викиньте, а от сковорідка після цього цілком готова для років служіння.
Смажити на сталевій сковорідці можна абсолютно все. Найкраще вона підходить для мʼяса, адже може розігріватися до високих температур і гарно просмажує стейки та будь-які інші частини мʼяса та птиці. У момент викладання мʼяса на пательню може здатися, що воно прилипає до поверхні. Це правда, однак лише частково. Адже мʼясо саме відлипне від сковорідки, коли на ньому утвориться легка скоринка. Тож не радимо віддирати мʼясо, особливо в перші хвилини приготування. Просто зачекайте, доки воно саме легко відійде від поверхні пательні.
І хоча зазвичай люди бояться використовувати сталеві пательні для чогось іншого, крім мʼяса, ви можете смажити на ній у тому числі млинці, котлети, оладки та все інше. Ми перевірили всі ці процеси й вийшло чудово!
Просто вилийте трохи олії на поверхню пательні, розігрійте сковорідку та викладайте на неї, наприклад, оладки. Смажте їх з кожного боку до утворення скоринки. Коли вона зʼявиться, оладки легко відділяться від пательні та перевернуться. До речі, обсмажені на сталевій сковорідці оладки, панкейки, млинці та котлети мають значно симпатичнішу золотаву скоринку, ніж на антипригарній, котра такого ефекту дати не може. А ще на цій пательні всі ці страви готуються трішки швидше.
Після приготування страв на сталевій пательні, її бажано відразу вимити. Ви цілком можете шкрябати її під час миття та не боятися пошкодити покриття – його там немає.