Здорова їжа може бути смачною! Що радить дієтологиня, щоб полюбити корисні продукти

здорове харчування

Ми переконані, що їжа має приносити не тільки користь, але й задоволення. Але коли йдеться про здорове харчування, чомусь люди часто уявляють собі прісні страви з варених чи приготовлених на парі продуктів без натяку на яскравий смак та аромат. Тема правильного харчування доволі сильно стигматизована, тож виникає логічне питання: як полюбити здорову їжу? Спробуємо розібратися у цьому разом з дієтологинею Френкі Філліпс, яка також дала декілька слушних порад з цього приводу.

Здорове харчування у реальному житті

Почати варто з того, що поняття правильного харчування саме по собі має доволі негативний підтекст. Бо виходить, що є правильна та неправильна чи хороша та погана їжа. Якщо говорити про продукти ось так, можна легко заробити розлад харчової поведінки, який впливає на фізичне та ментальне здоровʼя людини та заганяє у такі рамки, що вибиратися з них інколи доводиться роками. Тож краще не ставити на їжу подібне тавро, щоб в результаті не опинитися у заручних упереджень, які навʼязує суспільство.

Говорім відверто, реалії сьогодення диктують свої правила життя. А здорове харчування вимагає чималої кількості ресурсів. Йдеться не тільки про гроші, але й про вашу готовність вкладатися у свій щоденний раціон. Бо одна справа, коли сніданок обмежується бутербродами, а протягом дня людина їсть фаст-фуд, та зовсім інша, коли складається певний план харчування. Тож щоб полюбити здорову їжу, потрібно розібратися, навіщо вам це. Мотивація у цьому питанні грає чи не найголовнішу роль.

Цільні продукти, овочі, фрукти, ягоди, зелень, горіхи та насіння дійсно приносять користь організму. Це мова наукових фактів, проти яких грати немає сенсу. Щоб полюбити цю їжу, потрібно розкласти по поличках, які «плюшки» вона може вам дати. Наприклад, в овочах та фруктах міститься клітковина для схуднення та зменшення ризику серцево-судинних захворювань. А корисні жири у горіхах та насінні потрібні для підтримки здоров’я мозку, хіба не круто? На словах це дійсно класно, але на практиці виникає купа питань. З чого почати?

Поради зі здорового харчування

  • Забудьте про заборони, натомість наповніть свою харчову рутину маленькими здоровими звичками. Чим більше обмежень буде у вашому харчуванні, тим повільніше воно почне змінюватися у кращу сторону. Наприклад, візьміть за правило додавати до сніданку трохи зелені чи горішків. Або почніть пити склянку теплої води за пів години до кожного приймання їжі. Памʼятайте, що будь-яка звичка випрацьовується через регулярність. Ставте нагадування на телефон, щоб не концентрувати увагу на їжі. «Важливо не змінювати занадто багато відразу, оскільки більшість наших звичок, пов’язаних із їжею, є підсвідомими. Щоб змінити нашу харчову поведінку, потрібні свідомі зусилля. Є обмеження на кількість сили волі, яку ми можемо використати за один раз», — зазначає дієтолог.
  • Сила у балансі. Старайтесь готувати сніданок, обід та вечерю таким чином, щоб тарілка здорового харчування включала білки, жири та вуглеводи. Сильний перегин у будь-який з макроелементів без певних до того показів (наприклад, спортивне харчування) не має сенсу.
  • Готуйте різноманітні страви. Важко уявити, яку кількість рецептів ховає у собі Інтернет. Навіть найнудніша вівсянка може заграти яскравими барвами, якщо приготувати її по-новому. Тож не бійтесь експериментувати на кухні, особливо коли йдеться про продукти, що раніше здавались вам нецікавими. Крім того, не ставте хрест на умовно нудних та несмачних продуктах. Пробуйте ще раз і ще раз, поєднуючи їх з іншими інгредієнтами та розкриваючи їх смак. Також працює правило поєднання такої їжі з тим, що ви дійсно любите.

правильне харчування

  • Плануйте раціон заздалегідь, заготовлюючи певні продукти. Не завжди є можливість стояти у плити та готувати здорову їжу. Але якщо зварити щось та розкласти це по контейнерах, декілька наступних днів про сніданок чи обід можна не думати. Достатньо скласти смачний боул з готових інгредієнтів чи розігріти готове рагу, до прикладу.
  • Візуальний складник важливий. Тож додавайте до своїх страв більше яскравих кольорових овочів та зелені, прикрашайте їжу, граючись з різними текстурами тощо. Крутість кулінарного процесу у тому, що він не має жодних обмежень.
  • Тримайте здорову їжу у полі зору. «Ваза з фруктами на столі, пачка несолоних горіхів чи насіння у вашій сумці або миска із сухофруктами поруч з пластівцями для сніданку – усе це підштовхує до змін», — зазначає Френкі Філліпс.
  • Обирайте найкраще з доступного. Це золоте правило працює для всіх людей, незалежно від розміру їхнього гаманця. Можна переконувати себе у тому, що здорове харчування дороге, а можна використовувати свої грошові можливості з розумом.

І найголовніше, насолоджуйтесь їжею. Що б ви не їли, робіть це усвідомлено. Не сваріть себе за чергову шоколадку чи інший снек, бо це точно не приведе вас до здорового харчування. Натомість дайте собі можливість харчуватися по-різному, бо не існує ідеального раціону для всіх людей. Вам просто потрібно сформувати свій.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення