Концентрація вітамінів. 8 видів зелені та листових овочів, котрі ви полюбите

Не хочу бути нудярем, котрий в черговий раз нагадуватиме вам про користь зелені та її необхідність у раціоні, але весна зі свіжими в’язками цієї краси вже тут, тому мушу до цього вдатися. Можливо, я зможу вас переконати хоча б раз на день їсти якийсь вид зелені, або два. Цьому точно має допомогти моя добірка найкрутіших за моєю версією зелені та листових овочів. Вірю, що вас заінтригує щось із мого списку і ви всім серцем полюбите котрийсь салат або навіть усі, включаючи бадилля молодого буряка.

В англійській мові є приказка про яблуко в день, котре вбереже вас від лікарів. Я вірю в таку ж чарівну властивість усіх листових овочів та усілякої зелені. До того ж буквально кілька гілочок, приміром, ромену освіжать будь-який прийом їжі, шпинат ніжно доповнить крем-суп чи соус, та й абсолютно всі весняні страви з молодою зеленню доведуть, що вони не лише корисні, а й дуже смачні.

Найкращі види зелені та листових овочів

Буквально всі салати та зелені овочі мають досить вагомий вміст вітамінів А, К і С, а також антиоксидантів, користь яких складно переоцінити. Тому обирати зелень за корисними властивостями складно: вона вся варта нашої уваги. А от за смаками та застосуваннями вона таки варіюється. Тому я маю своїх улюбленців.

Шпинат

Ця зелень, здається, в якийсь момент стала найпопулярнішою, поступаючись тільки айсбергу. Секрет шпинату, думаю, в нейтральності смаку, за рахунок чого він доречний не лише в салатах, а й у супах, омлетах і навіть у вигляді начинок до млинців. При термічній обробці він втрачає лише частину поживних речовин, а смак стає дещо іншим, але не менш смачним. А ще я люблю його за вміння фарбувати тісто чи каші у цікавий зеленкуватий колір. Запам’ятайте цей природній салатовий барвник, якщо хочете додати до страв яскравості.

Профіль його поживних речовин також переконливий, адже до стандартного набору, який є у більшості зелені, додається ще марганець і фолієва кислота, котра відіграє чимало важливих ролей у нашому організмі та є дуже корисною для вагітних.

Суп зі шпинатом і спеціями

Рукола

Ця зелень незмінно стає прикрасою ресторанних сендвічів і солоних сніданків, попри свій досить специфічний смак. Люди або обожнюють руколу, або ненавидять її. А нещодавно я дізнався, що пов’язано це з генетикою. Залежно від того, чи є у вас функціонуюча чи нефункціонуюча копія певних генів смакових рецепторів, ви можете взагалі не відчувати смак певних хімічних сполук. На противагу цьому, якщо у вас є дві робочі копії певного гена, деякі продукти можуть мати нестерпно гіркий і неприємний смак. Тож у тому, що дехто відгрібає руколу на край тарілки, винна природа. Природа, до речі, паралельно нагородила цю зелень речовинами, котрі підтримують імунітет, позитивно впливають на здоров’я очей і ріст клітин в організмі.

Якщо ж вам пощастило насолоджуватися багатим смаком руколи, додавайте її в мікси салатів, до страв із нейтральним смаком, щоб урізноманітнити спектр, чи як декор. У зелених коктейлях це листя смакуватиме трохи дивно, але цікаво, як і після термічної обробки.

Рукола має гіркуватий смак

Айсберг

Цей хрумкий салат заробив собі репутацію абсолютного лузера у шкалі корисності, однак це не дуже справедливо. Почнімо з того, що це все ще зелень, а тому базовий набір вітамінів і антиоксидантів у ньому є. Також, попри низький вміст клітковини, він має високий вміст води, що робить його найбільш освіжальним варіантом у списку.

Іще один бонус айсберга в дуже легкому смаку, завдяки чому він стає ідеальною основною для салатів. Окрім того, він не набридає, а тому його можна з’їсти справді багато.

Салат із айсбергом і редискою

Кейл

Цей підвид капусти вважається одним із найкорисніших зелених листових овочів, бо природа буквально нашпигувала його вітамінами, мінералами та антиоксидантами. Наприклад, усього 70 г сирої капусти кейл, містить 684% добової норми вітаміну K, 206% вітаміну A і 134 % вітаміну C. Фармакологічні полівітаміни нервово перешіптуються поруч із кейлом, бо їм не дотягнутися до цього велета користі.

Максимальну користь від нього можна отримати в сирому вигляді, тож просто рвіть кейл в салати, додавайте в смузі чи кладіть пару листочків поруч з основною стравою.

Кейл один із найкорисніших салатів

Салат ромен

Цей листовий овоч – абсолютний улюбленець публіки завдяки хрусткій текстурі, нейтральному смаку та гарному зовнішньому вигляду. Ромен часто стає основою салатів і саме в цьому, здається, його вища місія у світі зелені. Але не варто недооцінювати і його користь, ромен може стати досить вагомим джерелом базових вітамінів А і К, а також здатен знижувати ризики серцевих захворювань.

Ромен має нейтральний смак

Селера

Цей овоч справедливо можна назвати суперфудом, адже він зменшує запалення, підтримує травлення, збагачує організм магнієм, залізом і натрієм і при всьому цьому дає змогу кулінарній фантазії розкритися на повну. Селеру можна додавати як у салати, так і у супи, особливо азійської кухні. Вона також може стати гідним гарніром до м’яса чи риби.

Окрім того, досить популярним є сік із селери. Річ у тім, що це буквально концентрація корисних речовин цієї рослини. До того ж якщо ви заміните селеровим соком будь-який фруктовий, ви ще й зменшите кількість калорій у раціоні.

Селеру можна додавати в салат чи суп

Листочки буряка

Буряк треба їсти цілком і повністю, включно із бадиллям, а точніше, соковитим молодим листям. І не сперечайтеся! Я знаю, що багато хто його ігнорує, що прикро, адже воно насправді багате кальцієм, калієм, клітковиною, антиоксидантами, вітамінами різних груп, а на смак дещо схоже на шпинат. Молоді бурячки мають дуже ніжне і соковите листячко, от його треба вживати. Воно найкраще.

Зелень буряка можна додавати в салати, супи або пасерувати і їсти як гарнір. Якщо боїтеся експериментувати, почніть додавати його невеликими порціями у салати чи в той же борщ. Як тільки призвичаїтесь, сміливо збільшуйте кількість.

Бурякове листя найкраще молоде

Мангольд

Цей салат повинен забрати першість у категорії “найкращий колір”, адже мангольд має темно-зелене листя з товстою ніжкою червоного, білого, жовтого або зеленого кольору. Як інгредієнт до страв мангольд дещо нетиповий через свій, сказати б, землистий смак, подібний до бурякового. Проте, його часто додають до страв середземноморської кухні, використовуючи і листя, і хрумкі ніжки.

Окрім уже класичної історії з вітамінами, мангольд має унікальний флавоноїд під назвою сирингова кислота – сполуку, котра здатна знижувати рівень цукру в крові. Наразі, досліджень на людях тут іще бракує, але потенціал у цього салату величезний.

Мангольд популярний у середземноморській кухні

Звісно, навіть після всіх цих описів я все ще не раджу вам лікуватися салатами на сніданок, обід і вечерю. Але потенційні переваги, котрі вчені постійно досліджують, таки роблять зелень привабливим інгредієнтом на вашому столі. Інтегрувати її у свої страви дуже просто. Пам’ятайте базове правило: усю зелень можна додати в салат, або смузі до, наприклад, банана та води/молока, чи просто покласти гарною зеленою купою на окремій тарілці, щоб їсти вприкуску з основною стравою. Усі підходи гарні, коли йдеться про споживання зелені та листових салатів. Смакуйте!

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

Завантаження...