Як заморозити спаржу на зиму – покрокова інструкція

Сезон спаржі смачний і захопливий, але досить швидкоплинний. Уже через пару тижнів аспарагус продаватиметься втричі дорожче, ніж зараз, а за смаком і якістю суттєво програватиме. Але із заголовку ви могли здогадатися, що спаржу можна заморозити та зберегти її за найкращою ціною аж до зими. Звісно, тут потрібно дотриматися кількох нюансів, щоб аспарагус і взимку радував вас у стравах.

Яку спаржу заморожувати

Для того, щоб мати класний аспарагус взимку, потрібно купити класний аспарагус зараз. Усе просто. Навіть якщо ви знаєте, як правильно зберігати спаржу, вона з часом все одно підсохне та постаріє. Тому морозьте її відразу після покупки, поки вона максимально свіжа та має ідеальну текстуру та смак. Обирайте гарні не пошкоджені пагінці з пружними квітками та твердими стеблами. Спаржа повинна мати рівномірний салатовий чи зелений колір, без зайвих плям і дефектів.

Заморожувати спаржу сирою я вам не раджу. Як і більшість овочів, заморожена без термообробки вона втрачає текстуру, смак і колір. Тому заготовляємо тільки бланшований аспарагус.

Як заморозити спаржу

Отож, перший етап відбір спаржі та її підготовка. Аспарагус потрібно вимити, обрізати стебла знизу на класичні 2-3 см і обчистити від зовнішньої шкірки ще 3-4 см знизу. Ви можете морозити цілі стебла або ж нарізані. Перевага є в обох методах зберігання. Ціла спаржа універсальніша у використанні, ви можете зробити її красивим повноцінним гарніром. Нарізана спаржа гарно пасуватиме до рагу чи як начинка до, приміром, рису чи пирога. Тож на цьому етапі виріште, як ви хочете морозити аспарагус і, за бажанням, наріжте його на брусочки по 2-3 см. Я б радив заморозити її в обох варіантах.

Далі спаржу потрібно бланшувати. Налийте в каструлю за розміром вашої спаржі воду та доведіть її до кипіння. Паралельно підготуйте миску з крижаною водою та застеліть робочу поверхню паперовими рушниками. Опустіть спаржу в окріп і варіть 2-4 хвилини в залежності від розміру. Більшу і цілу лишіть в киплячій воді на 4 хвилини, тоншій чи нарізаній вистачить і 2 хвилин. Далі дістаньте спаржу, перекладіть її в крижану воду, щоб зупинити процес приготування, після чого викладіть на паперові рушники та висушіть. Суху спаржу розкладіть в один шар, бажано, щоб пагінці не торкалися одне одного, у судки чи якісь таці, та відправте в морозилку примерзнути. Через кілька годин, коли аспарагус буде вже замерзлим, перекладіть його у зіп-пакети та зберігайте в морозилці до 9 місяців.

Ви також можете заморозити смажену чи приготовану на грилі спаржу, щоб відразу отримати насичений смаками продукт. Щоб заморозити її в такому стані, після бланшування обсмажте її впродовж 4-5 хвилин до гарної скоринки, дайте повністю охолонути та заморозьте таким самим чином, як я уже описав.

Смажену спаржу також можна заморозити

Як приготувати заморожену спаржу

Заморозити спаржу питання одне, а от приготувати її потім геть інше й часом складніше завдання. Якщо ви будете розморожувати спаржу за кімнатної температури, вона втратить свою текстуру й смак, тому над бланшованим аспарагусом так знущатися не будемо.

Бланшовану спаржу варто використовувати не розморожуючи, додаючи в страви, що далі готуватимуться рагу, запіканки, пасту чи тарти. Якщо ви хочете приготувати заморожену спаржу як самостійний гарнір, її також не варто розморожувати: просто викладіть на гарячу пательню та обсмажуйте, поки вона не стане гарячою.

Якщо ж ви заморозили вже підсмажену спаржу, ви можете так само додати її в рагу чи, ще краще, тарти, щоб наситити їх грилевим посмаком. Або ж ви можете перекласти її в холодильник, щоб розморозити, й потім мати готовий гарнір чи інгредієнт до, наприклад, боула, котрий потребує лише розігрівання.

Як бачите, нічого складного в заготівлі цього чудового весняного овоча немає. Потрібні лише бажання та сама спаржа. Тож раджу придбати зайвий кілограм чи пару та запастися цим швидкоплинним овочем на кілька місяців вперед. Ви з майбутнього будете задоволені!

Завантаження...