Як цукрозамінники впливають на організм насправді — говорять науковці

цукрозамінники

В гонитві за бажаною формою жінки та чоловіки часто обмежують споживання цукру. Натомість вони обирають продукти з цукрозамінниками, вважаючи їх більш здоровою альтернативою, що містить менше калорій. Втім, останнє дослідження показало, що регулярне вживання штучних підсолоджувачів має негативний вплив на здоровʼя. Це так звана харчова пастка, що має накопичувальний ефект та може сприяти збільшенню ваги у довгостроковій перспективі.

Як замінники цукру впливає на організм

Згідно з результатами дослідження, штучні некалорійні підсолоджувачі, зокрема сукралоза, впливають на відчуття голоду через активацію мозкових центрів, відповідальних за апетит. Це працює наступним чином. Сукралоза активує гіпоталамус, ділянку мозку, що регулює апетит. Це супроводжується посиленням кровотоку, як сигналу потреби в їжі. У нормі, коли ми їмо щось солодке з цукром, мозок отримує як смакову, так і енергетичну інформацію. Але сукралоза дає лише солодкий смак без калорій, що створює такий собі розрив між очікуванням і реальністю. Через цю невідповідність мозок реагує, ніби організму не вистачило енергії, і посилює сигнали голоду, навіть якщо ви тільки-но щось з’їли.

Як це відчувається? Може виникати підвищений апетит після вживання підсолоджених продуктів без калорій, особливо солодких напоїв. Людина не відчуває насичення, як після калорійної їжі. Мозок ніби вимагає отримати справжню енергію, що часто веде до перекусів або бажання солодкого. Найбільше це загрожує людям із зайвою вагою та ожирінням, бо вони мають сильнішу реакцію мозку на сукралозу. Згідно з дослідженням, жінки мають вищу активність латерального гіпоталамуса, що може означати більшу схильність до мозкового голоду через вживання їжі або напоїв з цукрозамінниками. Тим, хто знаходиться на дієті або активно обмежує калорії, радимо обмежити вживання так званих дієтичних солодощів та напоїв.

Якщо ви хочете замінити цукор, обирайте природні альтернативи, як-от стевія, що добре працює у домашніх стравах. Також нагадуємо про найкращі та найгірші підсолоджувачі, які можна та не варто використовувати у щоденному раціоні.

Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.

    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення