Вийде ідеальним. Тісто для вареників на молоці від Євгена Клопотенка

  • Приготування
    20
  • Порції
    4
  • Складність
    Помірно

Місити тісто та ліпити вареники – це різновид медитації. Дуже розслабляє, наповнює і надихає. Взагалі, в цьому щось сакральне. Недарма їх ліпили наші прапрабабусі, наші мами, ліпимо і ми. Однак, медитативності цей процес набуває за однієї умови — якщо все виходить гарно і легко. І от що я вам скажу: запорука успіху  – правильно замішане тісто. Бо якщо воно туге, глевке, липне до рук і при цьому не хоче зліплюватись у тугенькі варенички, або ще гірше – підступно розклеюється уже в каструлі, то яка тут медитація – одні нерви.
Я за те, щоб ви готували у гарному настрої і з любов’ю. Тому і пропоную вам зробити тісто для вареників на молоці за моїм рецептом. Я точно знаю, що воно вийде ідеальним, як і тісто для вареників на кефірі, яке ви уже мали змогу готувати. Будьте певні: будь-яка начинка  почуватиметься з ним у безпеці, Тож готуйте і медитуйте, знову і знову.

(Не)прості секрети вдалого тіста на вареники

Вибирайте борошно вищого ґатунку. Воно має бути білосніжним, без будь-яких домішок і відтінків. Візьміть дрібку і розітріть пальцями – хороше борошно буде поскрипувати. Будь-які сторонні запахи – ознака, що з ним щось не так.

Дуже бажано просіяти борошно. Навіть якщо ви впевнені у його якості. Так ви наситите його киснем, а для вдалого тіста це важливо.

Нам потрібно добре вимішувати будь-яке тісто на вареники, хоча б протягом 10 хвилин. Воно не повинно мати грудочок та липнути до дошки і рук. Ви місите, а воно липне? Припиліть борошном поверхню, але зовсім трішки: якщо додасте забагато, отримаєте туге тісто.

Щодо молока, то тут важливо, щоб воно не було холодним, тому дайте йому час нагрітися до кімнатної температури – 20-22 градуса. Якщо у вас вдома холодно, можете трішки підігріти, але не перегрівайте.

І ще важливий нюанс: будь-якому тісту слід «відпочити», це допоможе стати йому більш слухняним та еластичним. Релаксувати воно любить у теплому місці, вкрите бавовняним рушником, або загорнуте у харчову плівку. Не ігноруйте цю пораду, як би ви не прагнули якнайшвидше взятися за вареники. Почекайте трішки, бо це важливо.

Перед тим, які почати ліпити, тісто можна ще трішки обім’яти руками. Хоча б для того, щоб відчути задоволення від його пружності та м’якості.


Як приготувати тісто для вареників

Інгредієнти

Тісто для вареників на молоці: покроковий рецепт

Крок 1

Просійте через сито 400 г пшеничного борошна у глибоку миску. Додайте дрібку солі.

Крок 2

Влийте 200 мл молока (2,5%) кімнатної температури і одразу починайте розмішувати. Спочатку ложкою або силіконовою лопаткою, а потім – руками.

Крок 3

Коли суміш вже триматиметься купи, перекладіть її на дошку, припилену борошном, так зручніше його вимішувати. Робіть це протягом 10 хвилин, аби досягти однорідності. Тут не можна лінуватися, бо тісто любить, коли його добряче розминають.

Крок 4

Сформуйте кульку, покладіть у миску і накрийте рушником, або загорніть у плівку. Помістіть у тепле місце на відпочинок, йому потрібно 20-40 хвилин. А поки готуйте свої смачні начинки і кличте помічників, щоб незабаром почати ліпити та медитувати разом.

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...