Сочевиця: простий рецепт приготування

  • Приготування
    30 хвилин
  • Порції
    2
  • Складність
    Легко

Вона смачна, поживна і доступна, але чомусь ще й досі не потрапила в топ найулюбленіших продуктів українців. Ми вважаємо, що це неправильно. Всі їдять горох в салатах і супах, радо додають квасолю в борщ, але ось про сочевицю чомусь  частенько забувають. Давайте виправляти цю ситуацію: дізнаємось більше про її користь і одразу ж приготуємо. Скажімо, сочевицю зелену (або іншу, якщо дуже хочеться).

Про користь сочевиці

Сочевиця – це боби. А значить, у ній багато рослинного білку.  Крім того, в ній  чимало калію, клітковини, фолієвої кислоти та поліфенолів, які мають виразну антиоксидантну дію. Саме завдяки антиоксидантам наші клітини менше пошкоджуються, а це знижує ризик розвитку хвороб серця та деяких видів раку (щитовидної залози, печінки, молочної залози тощо).

Сочевиця має у складі повільно засвоюваний крохмаль, який допомагає повільному ж таки потраплянню глюкози у кров, що добре для людей з діабетом та при зайвій вазі. Доведено, що регулярне споживання вареної сочевиці хворими на цукровий діабет призводить до значного зниження рівня цукру в крові.

Більше того, сочевиця – джерело рослинних пребіотиків, які живлять кишкову флору, підтримуючи здоров’я кишківника, а відтак, покращує травлення, запобігає хворобам травного тракту і підвищує наші шанси на стрункість. А ще вона швидко дає відчуття насиченості й зменшує апетит, що допомагає схудненню. Отакий, виявляється, це унікальний продукт.

Сочевиця буває різних видів: червоного, жовтого, зеленого, коричневого і навіть чорного. Ми пропонуємо знайомство з нею починати саме з зеленої. Хоча за цим рецептом можна готувати будь-який її вид.

Як приготувати сочевицю

Інгредієнти

Зелена сочевиця. Покроковий рецепт

Крок 1

Промийте сочевицю, покладіть в каструлю і додайте води. Візьміть на одну частину бобів і три частини води. Додайте сіль і поставте на великий вогонь.

Крок 2

Додайте 1-2 зірочки бодяну. Це важливо - сочевиця з анісом чудово поєднуються на молекулярному рівні. Якщо ви не любите його, то можете додати спеції на свій розсуд: лавровий лист, часник, стебла петрушки, запашний перець. У будь-якому разі, це зробить сочевицю смачніше.

Крок 3

Коли вода закипить, зменшить вогонь до середнього і варіть до готовності близько 20-25 хвилин. Як дізнатися готовність? Скуштуйте. Якщо сочевиця м'яка, значить, готова.

Крок 4

Відкиньте сочевицю на друшляк, дайте стекти залишкам води і поверніть в каструлю. Додайте вершкове масло - воно підсилює смак абсолютно всіх продуктів в світі. Усе. Ароматний гарнір готовий.

Готувати - це просто!

Відгуки

  • Avatar

    Наталія

    Я дуже люблю сочевицю навіть більше ніж горох чи інші бобові . Я готую її гостренькою з меленою паприкою

  • Avatar

    Надія

    Євгене, ви, як завжди, оригінальні👍. Готувати за вашим рецептами одне задоволення!!!

Залишити відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *

Читайте також

Завантаження...