Що таке фільтр кава та чому вам захочеться опанувати цей метод для дому

фільтр кава

Якщо ви теж губитися перед меню у сучасних кав’ярнях та знічев’я продовжуєте замовляти один і той самий лате чи американо, ця стаття для вас. Розбираємося, що таке фільтр-кава та чому цей метод чудово підходить для приготування смачної кави в домашніх умовах. 

Що таке фільтр кава

Фільтр кава, яку ще називають дріп-кава або пуровер — це метод приготування, за якого гарячу воду пропускають крізь мелені кавові зерна, а потім паперовий фільтр. Заварена та відфільтрована кава скрапує у чашку або спеціальний графин під дією гравітації. 

Метод, схожий на приготування еспресо, за тим винятком, що для заварювання останнього гарячу воду пропускають крізь каву під штучним тиском за допомогою спеціального обладнання. Фільтр кава має м’який, легкий та менш кислотний смак, порівняно з еспресо, також її зазвичай не поєднують з молоком чи вершками. 

Що потрібно для приготування фільтр кави

Для приготування фільтр кави не знадобиться кавомашина, але треба трохи запаритися та підібрати спеціальний посуд. Фільтр каву можна приготувати за допомогою різного обладнання: кемекс, воронка Hario v60 та інші “дріпери”- воронки, наприклад “конюшини” або паперові пакети для заварювання. 

Крім цього вам звісно потрібен фільтр, найпоширенішим є паперовий, але в продажу також можна знайти багаторазові металічні моделі. 

І найголовніше, якісна кава. Арабіка, робуста чи бленд — не принципово, адже це залежить від ваших особистих смакових уподобань. А от що важливо, це крупність помолу зерен: вона повинна бути середньою. А ще справжні поціновувачі вважають, що дійсно смачною та ароматною кавою є лише свіжозмелена, тож бажано завести свою домашню кавомолку. 

Як правильно приготувати фільтр каву

Отже, як ми вже з’ясували вище, вам знадобиться спеціальний посуд, фільтр та кава. 

  1. Змеліть каву до середнього помелу. 
  2. Підігрійте воду приблизно до 93-96 градусів Цельсія.
  3. Поставте зволожений водою паперовий фільтр у воронку-дріпер або верхню частину кемексу.
  4. Наповніть фільтр кавою, з розрахунку 10 г на 1 чашку кави.
  5. Круговими рухами пролийте змелені зерна невеликою кількістю гарячої води та зачекайте 30-40 сек, поки гуща не осяде. Цей процес називається “цвітінням” кави. 
  6. Через 30-40 сек продовжуйте поступово, круговими рухами наливати воду, роблячи паузи, щоб вона встигла просочитися крізь фільтр. 
  7. Заварювання повинно тривати 3-3,5 хв. 

Переваги фільтр кави

Зараз у вас могло виникнути питання: а навіщо заморочуватися та опановувати цей метод? Бо у нього є кілька важливих переваг. 

  • Це виведе смак вашої кави на новий рівен. Порівняно із заварюванням мелених зерен просто в чашці чи використанням френч-преса, фільтр-кава краще розкриє смак та аромат напою. 
  • Це корисніше. Паперовий фільтр не лише запобігає потраплянню кавової гущі в напій, але й затримує потенційно шкідливі речовини, такі як кафестол та кахвеол, а також надлишок кофеїну. Це робить фільтр-каву більш здоровим варіантом, порівняно з кавою по-турецьки або приготованою у френч-пресі. 
  • Для приготування фільтр кави не потрібне дороге обладнання. Вартість еспресо машини коливається від кількох сотень до кількох тисяч доларів. Посуд та фільтри для фільтр кави набагато доступніші. 
  • Простір. Еспресо машини чи кавоварки займають багато місця на робочій поверхні кухні. Обладнання для фільтр кави легко поміститься у невелику шафку чи поличку. А спеціальні пакети з дріп-кавою взагалі легко взяти з собою у подорож чи офіс. 
    Теги:
Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Нові рецепти

Євген Клопотенко

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.

Передплати прямо зараз

Покупки місяця

Онлайн курс

Сімпл кукінг

8

модулів, щоб почати готувати в задоволення