
Різдвяний штолен від Євгена Клопотенка

Серед усього різномаїття різдвяної випічки світу в нашій кухні прижився німецький штолен. Втім, це не дивно, бо страва дійсно смачна, хоча й вимагає доволі багато часу на приготування. Але результат однозначно вартує кожної витраченої хвилинки! Якщо раніше ви ніколи не готували штолен, цей рецепт допоможе вам познайомитися з класною різдвяною випічкою.
Тісто для штолена
Фішка штолена у тому, щоб після приготування він як слід настоявся. Зазвичай випічку щільно загортають у пергамент, далі у рушник та зберігають при кімнатній температурі близько трьох тижнів. Завдяки технології приготування дріжджового тіста воно не черствіє, а, навпаки, стає ще цікавішим за текстурою та на смак. Але якщо ви не збираєтесь настоювати штолен, можете їсти його просто з духовки — він одразу буде неймовірно смачним!
Нагадую, що дріжджі активуються у теплій рідині. В нашому випадку це молоко. Важливо, щоб воно не було надто холодним чи гарячим, бо дріжджі або не почнуть працювати, або просто загинуть. Оптимальна температура рідини складає 37-38 градусів.
Що додати у штолен
У цьому рецепті ми використовували чорнослив та копчену грушу. Вийшов такий собі українізований варіант! До речІ, копчену грушу ви можете легко купити в моєму онлайн-магазині «100ШОП», де ви знайдете також багато інших крутих українських продуктів. Щодо традиційної німецької випічки, то класичний рецепт штолена передбачає додавання цукатів, родзинок та мигдалю. Раджу зробити обидва варіанти, щоб порівняти, який вам сподобається більше. Або ж поекспериментувати та додати інші сухофрукти до вашого смаку.
Якщо будете працювати з чорносливом, зверніть увагу на його текстуру. У мене був доволі мʼякий чорнослив, тому я додатково його не замочував. Якщо маєте дуже сухі фрукти, замочіть їх у міцному алкоголі (наприклад, ром чи бренді) або звичайному окропі на 3-5 хвилин.
Як приготувати різдвяний штолен
Інгредієнти
Різдвяний штолен: покроковий рецепт





Якщо реклама заважає вам готувати, відключіть її, придбавши підписку.



ВАМ БУДЕ ЦІКАВО

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.
Передплати прямо заразРіздвяний штолен від Євгена Клопотенка
Інгредієнти
Follow The Directions
Різдвяний штолен: покроковий рецепт

У миску додайте 200 мл теплого молока, 30 г живих дріжджів, 1 ч. л. цукру, 1 ст. л. борошна. Перемішайте, накрийте харчовою плівкою та дайте постояти 15-20 хвилин.

Вінчиком збийте 3 яйця, 100 г цукру, 10 г ванільного цукру, ½ ч. л. солі до однорідності. В опару додайте 700 г борошна, збиті з цукром яйця, 180 г мʼякого масла та замісіть тісто руками. Вимішуйте тісто 5 хвилин, поки маса не стане однорідною та перестане липнути до рук. Накрийте тісто рушником або плівкою, дайте вистоятися протягом 50 хвилин у теплі.

Наріжте маленькими часточками 200 г чорносливу, подрібніть ножем 75 г лісових горіхів.

У тісто, що підійшло, наріжте або натріть на дрібну тертку копчену грушу та вмісіть її в тісто.

Тісто, що підійшло, розділіть на дві рівні частини, розкачайте обидві в коржі товщиною приблизно 1 см.

Присипте коржі нарізаним чорносливом та горіхами та загорніть начинку всередину, ніби формуєте пакунок з тіста.
Якщо реклама заважає вам готувати, відключіть її, придбавши підписку.

Надайте штоленам овальної форми, викладіть штолени на застелене пергаментом деко та змастіть їх невеликою кількістю олії. Залиште підійти ще на 20 хвилин. Випікайте штолени 40 хвилин у розігрітій до 180 градусів духовці, режим нагрівання верх-низ.

Готові штолени залиште охолоджуватися до кімнатної температури, а перед подачею присипте 1 ст. л. цукрової пудри. За бажанням можете загорнути їх у пергамент та рушник та відправити на зберігання. Нехай смакує!
Нові рецепти

Оформи передплату та дивись більше ніж 5000 статей та перевірених рецептів без реклами.
Передплати прямо заразНовини
Покупки місяця
Сімпл кукінг
модулів, щоб почати готувати в задоволення

