Ви витратили вільний час на дбайливе приготування страви, і раптом в останній момент…”бахнули” в неї забагато солі. Тепер їжа пересолена — що робити? Це безумовно образливо, але не катастрофічно! Ми підготували сім перевірених методів порятунку пересоленої їжі, які допоможуть вам врятувати страву.
Додайте води
Якщо ви пересолили суп або рагу, найпростіше що можна зробити — додати води. Вливайте воду в страву невеликими порціями, перемішуючи та кожного разу пробуючи, доки сіль перестане відчуватися так різко. Далі доведіть страву до кипіння та продовжуйте приготування. Лише зважте, що окрім солі ви також притупите смак та аромат інших спецій.
Збільште кількість інгредієнтів
За можливості, спробуйте вдвічі збільшити кількість інгредієнтів у страві. Якщо їжа сильно пересолена, додавайте крохмалисті овочі, такі як картопля, а також макарони, локшину, крупи, овочі та навіть консервовану квасолю чи нут (переконайтеся, що вони не містять багато солі). Ці додаткові інгредієнти збалансують надлишок солі, допомагаючи вирівняти смаки.
Покладіть у страву цілу картоплину
Картопля навдивовижу добре поглинає сіль, тож додавання картоплини у суп чи рагу є перевіреним роками способом порятунку їжі. Після приготування, картоплину можна витягнути зі страви та викинути. Втім з нашого досвіду, такий метод працює лише у випадку незначно пересоленої їжі.
Мішечок з рисом
Цей старий як світ лайфхак із рисом врятував не одну каструлю супу. Просто загорніть жменю сирого рису у кілька шарів марлі, зав’яжіть пакунок ниткою та занурте його у страву і готуйте її далі за рецептом. Рис вбере надлишок солі, при цьому не зіпсувавши консистенції страви.
Додайте кислинку
Мабуть, другий за простотою метод зменшити солоність страви — додати трохи кислоти, наприклад вичавивши сік лимона, лайму або додавши чайну ложку білого оцту. Залежно від рецепта, кислоту можна додати також за допомогою томатної пасти, консервованих помідорів, несолодкого білого йогурту, невеликої кількості винного чи яблучного оцту.
Доповніть страву молочними продуктами
Жир у молочних продуктах може допомогти усунути солоний смак, крім цього він огортає вашу ротову порожнину, ніби створюючи бар’єр між смаковими рецепторами та сіллю. Тож, у рецептах, де це доречно спробуйте додати молоко, жирні вершки, сметану, ложку йогурту, шматок вершкового сиру або масла. Вегани можуть скористатися рослинним молоком.
Додайте трішки цукру
Трішки цукру може нейтралізувати солоність. Щоб не перестаратися, почніть із половини чайної ложки обраного вами підсолоджувача і, за потреби, збільшуйте його кількість поступово.
Як надалі не пересолювати їжу
- Завжди соліть поступово. Досолити страву просто, а ось витягнути сіль з продуктів — набагато важче.Тож, замість того, аби солити страву в кінці приготування, приправляйте її невеликою кількістю солі протягом усього процесу, повільно доводячи їжу собі до смаку.
- Обов’язково пробуйте! Не лише коли приготування завершено, але й на кожному етапі приготування. При цьому вам не обов’язково ковтати чи жувати їжу, можна просто торкнутися її кінчиком язика.
- Зважайте на солоність усіх інгредієнтів. Так соєвий соус, деякі сири (наприклад, пармезан), оливки, каперси, консервовані овочі, риби та бобові додадуть страві солоності.
- Підготуйте інгредієнти. Перші ніж додавати їх в каструлю, видаліть надлишок солі із магазинних продуктів. Наприклад, злийте заливку та промийте консервовану квасолю, промийте занадто солоний оселедець чи мариноване м’ясо.
- Різні види солі різняться в ступені солоності, враховуйте це перед використанням.