Завдяки багатому вітамінами та нутрієнтами складу, мигдаль постійно зʼявляється в переліку суперфудів, котрі допомагають і мозку, і серцю, і сну, і буквально будь-чому в організмі. Цей горіх надзвичайно популярний в усьому світі, адже окрім отієї всієї користі має ще й чудовий смак.
Мигдаль – науково prunus dulcis – це кущ роду слив, однак люди частіше називають так насінини цих рослин. Мигдаль можна вживати цілим, подрібненим, очищеним чи неочищеним, із нього роблять борошно, пасту та молоко. Тож мигдаль у кулінарії застосовується дуже різними методами, тому додавати його в свій раціон досить просто. А нащо це робити, є кілька причин.
Чим корисний мигдаль
Порівняно з іншими горіхами, мигдаль має один із найбільших вмістів білка, клітковини, антиоксидантів, магнію та ненасичених жирів серед усіх горіхів. У 100 г горіхів є приблизно 600 калорій, 10,8 г клітковини, 51 г жиру, 21 г білка, 258 мг магнію, 503 мг фосфору, 254 мг кальцію, а також вітамін Е, рибофлавін, ніацин, флавоноїди, біотин і мідь.
Джерело антиоксидантів
Мигдаль наповнений великою кількістю вітаміну Е, котрий є потужним антиоксидантом. Цей вітамін захищає тіло від вільних радикалів, які можуть завдати шкоди клітинам, тканинам та органам. Ця шкода може призвести до передчасного старіння та хронічних захворювань. Вітамін Е також підтримує імунітет, зменшує запалення, допомагає розширити кровоносні судини для поліпшення кровотоку, і пов’язаний із захистом від нейродегенеративних умов, включаючи Альцгеймер.
Покращує здоровʼя кишківника
Мигдаль здатен покращити мікробіом кишківника та допомогти йому працювати краще. І горіх, і його шкірка вважаються пребіотиками, оскільки вони допомагають корисним бактеріям кишківника. Коли кишкові бактерії процвітають, вони виробляють більше бутирату. Бутират – тип жирної кислоти, що виробляється під час обробки волокон, які тіло не може перетравити. Він позитивно впливає на здоров’я і може навіть запобігати чи лікувати метаболічні захворювання.
Захищає серце
Мигдаль захищає серце декількома способами. Згідно з дослідженнями 2018 року ці горіхи збільшують хороший холестерин і знижуть поганий (ЛПНЩ). Це є суттєвим фактором у підтримці загального здоровʼя та здоровʼя серця зокрема. Окрім того, мигдаль допомагає знизити артеріальний тиск, котрий негативно впливає на серце та судинну систему.
Допомагає підтримувати нормальну вагу
Мигдаль – один із найкращих горіхів, які потрібно споживати, якщо ви намагаєтесь керувати своєю вагою. Цей горіх покращує індекс маси тіла та допомагає позбавитися від зайвого жиру, що утворюється і навколо талії, і навколо органів. Окрім того, мигдаль допомагає зменшити відчуття голоду, що допомагає їсти менше. Таким чином мигдаль може допомогти вам контролювати рівень цукру в крові та використовувати більше енергії.
Тож хоча й не можна сказати абсолютно точно, що лікує мигдаль, бо це не ліки, він таки може бути корисною добавкою для профілактики певних захворювань.
Як правильно їсти мигдаль
Якщо вас цікавить, скільки потрібно їсти мигдалю в день, дієтологи називають оптимальну кількість у 23 штуки для дорослої людини. Для дітей дозування має бути меншим.
Додавати його в раціон можна різними методами, присипаючи ним страви, перекушуючи ним, чи готуючи страви на основі мигдальної пасти, борошна та молока. Також мигдаль має багато застосувань у кондитерстві: найчастіше його використовують пластівцями, хоча борошно також є важливою складовою багатьох десертів, як, наприклад, макаронів.
Відмова від відповідальності. Ця стаття має ознайомлювальний характер. Перш ніж вживати той чи інший продукт, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем або дієтологом.